Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Raminta Šerkšnytė
Vasarvidžio giesmė

Sukūrimo metai:  2009
Trukmė:  14
Instrumentuotė:  str orch-perc ad lib

Kronbergo  akademijos (Vokietija) užsakymas

 

Premjera: 2009 m. rugsėjo 18 d. Braunšveigo koncertų salė, Braunšveigas (Vokietija)

„Kremerata Baltica“ (meno vadovas Gidonas Kremeris)

 

Apdovanojimai:

Monako princo Pierre'o fondo „Coup de Coeur des Jeunes Musiciens“ („Jaunų muzikų simpatijų taurė“), 2011

Paminėtas rekomenduojamų kūrinių kategorijoje UNESCO organizuojamoje 58-ojoje Tarptautinėje kompozitorių tribūnoje (International Rostrum of Composers) Vienoje, 2011

 

Anotacija

 

Vasarvidžio – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties – metas, nuo senų laikų apipintas įvairiausiais burtais, apeigomis ir tikėjimais, man taip pat asocijuojasi su paslaptimi ir jaudinančiu ryto laukimu.

 

Kūrinys sumanytas tarsi panteistinė giesmė brėkštančiam rytui: kompozicijos  pradžioje iš pavienių garsų besiformuojanti melodija kūrinio eigoje išsiskleidžia įvairiausiomis spalvomis ir pavidalais (atskirų instrumentų rečitatyvais, solo ir duetų „arijomis“, ansamblių ir viso orkestro „chorais“ ) . Galiausiai, pasiekusi savo ekstazinę kulminaciją, giesmė pamažu ištirpsta meditaciškoje „begalinės vasaros“ rytmečio muzikoje.

 

Kūrinys sukurtas Kronbergo akademijos (Vokietija) užsakymu. Speciali padėka Maestro Gidonui Kremeriui ir orkestrui „Kremerata Baltica“ už jų pasiūlymą sukurti šį kūrinį bei už jų draugišką ir praktišką pagalbą.

 

Raminta Šerkšnytė

 

Informacija
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).