Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Raminta Šerkšnytė
Ugnys

Sukūrimo metai:  2010
Trukmė:  11
Instrumentuotė:  4343-4431-5perc-hrp-pf/cel-str
Pavyzdžiai:   Audio

Bavarijos radijo simfoninio orkestro užsakymas

 

Dalys:

I. Misterioso

II. Con brio

 

Premjera:

2012 m. gegužės 17 ir 18 d. Miuncheno „Hercules“ salėje; atl. Bavarijos radijo simfoninis orkestras, dirigentas Mariss Jansons.

 

Anotacija

Kurdama šią kompoziciją, rėmiausi keliais įkvėpimo šaltiniais. Pirmiausia, žinodama, kad jos premjera bus atliekama prieš Beethoveno V simfoniją, pasirinkau kelis šios simfonijos motyvus, kurie tapo naujosios kompozicijos harmoninės plėtotės pagrindu. Taip pat neapleido mintys apie lemtingas Beethoveno gyvenimo aplinkybes jam rašant V simfoniją, stiprėjantį kurtumą, kurios paskatino rašyti dramatišką, vis didėjančios vidinės įtampos muziką.

 

Kita vertus, „Ugnys“ tęsia mano simfoninių kūrinių seriją, kurių pavadinimai susiję su gamtos reiškiniais ir stichijomis („Aisbergas“, „Kalnai migloje“, „Žara“), nors ne mažiau svarbios yra ir kitos šių pavadinimų keliamos asociacijos. Čia siekiau atskleisti įvairius ugnies „veidus“, nuo tolimų artėjančios negandos nuojautų iki prisikaupusios energijos sprogimų, parodyti spalvų ir formų gausybę, atsirandančią iš kaitimo, degimo ir lydymosi procesų. Tad kompozicija yra pagrįsta nuolatiniu kelių pradinių motyvų harmoniniu, ritminiu, faktūriniu, tembriniu varijavimu ir plėtojimu.

 

Kūrinys sukurtas Bavarijos radijo simfoninio orkestro užsakymu ir pirmąkart atliktas diriguojant užsakymo iniciatoriui, orkestro vyriausiajam dirigentui Mariui Jansonui. Dirigento sumanytame cikle 2008–2012 m. buvo atliktos visos devynios Beethoveno simfonijos ir šešiems šiuolaikiniams kompozitoriams užsakyti nauji kūriniai, savaip reflektuojantys Beethoveno gyvenimą ir kūrybą.

 

Raminta Šerkšnytė

 

Įrašų leidiniai:

CD Beethoven – The Symphonies and Reflections (6 CD). – Miunchenas: BR-Klassik 900119, 2013 (CD 3, atl. Bavarijos radijo simfoninis orkestras, dirigentas Mariss Jansons)

CD Zoom In 10. - Vilnius, Muzikos informacijos ir leidybos centras LMIPCCD079, 2014 (atl. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla)

Informacija
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).