Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Vytautas Barkauskas
Trys aspektai, op. 17

Sukūrimo metai:  1969
Trukmė:  12
Instrumentuotė:  3222-4231-4perc-org-pf-cel-str
Pavyzdžiai:   Partitūra   

Triptikas

 

Dalys:

I. Larghetto pastorale

II. Allegretto quasi aleatorico

III. Presto

 

Premjera: 1969 m. kovo 11 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje; atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Juozas Domarkas

 

Anotacija

1969 metų pradžioje turėjau kūrybinį tikslą trimis aspektais perteikti savitą lietuviškos rapsodijos įvaizdį mistifikuodamas su meile ir šiluma, taip pat su šypsena bei šiek tiek bufonadiškai. Folkloro citatų nenaudojau – tik intonacijas ir tam tikrus būdingus motyvus. Visa tai galėjau natūraliai jungti su aleatorikos elementais ir kai kuriais dodekafoninės technikos principais. Siekiau, kad sonoristinė koloristika atspindėtų ir senovę, ir paslaptingą, jautrią, šventišką erdvę. Kūrinį įsivaizdavau kaip daugiaplanį etnografinį veiksmą gamtos prieglobstyje.

 

Esu dėkingas Juozui Domarkui, tada dar jaunam dirigentui, kuris inspiravo parašyti šį kūrinį. Jo premjera įvyko 1969 m. kovo 11 d. Filharmonijoje. Tų pačių metų gegužę „Trys aspektai“ skambėjo Poznanėje, Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui pirmą kartą gastroliuojant užsienyje.

 

Vytautas Barkauskas

 

 

Natų leidinys:

Leningrad: Muzyka, 1972 (partitūra)

 

Įrašų leidiniai:
LP Melodija 33D-28809, 1970 (atl. Lietuvos TSR valstybinės filharmonijos simfoninis orkestras, dirigentas Juozas Domarkas)
LP Supraphon Kvadro 1410 2547 QG, 1979

Informacija
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).