Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kūrinių paieška
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Bronius Kutavičius
Prutena / Užpustytas kaimas

Sukūrimo metai:  1977
Trukmė:  10
Instrumentuotė:  vn-org-bls
Pavyzdžiai:   Partitūra    Audio

Anotacija:

„Prutena. Užpustytas kaimas“ smuikui, vargonams ir varpams (1977) – vienas iš kūrinių, kuriuose autorius, pasitelkęs meninę įtaigą, gaivina kultūrinę atmintį. „Prutena“ – tai Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Liudviko Rėzos (1776–1840) knyga. „Užpustytas kaimas“ – joje išspausdintas eilėraštis, kuriame prisimenamas poeto gimtasis kaimas Kuršių Nerijoje, paliktas gyventojų, pamažu užpiltas smėlio. Tyliu vargonų skambesiu, varpų dūžiais ir viską užgožiančiais disonansiniais akordais kompozitorius atkuria bauginantį vaizdą: slenkančią kopą, vis labiau užpustomą bažnyčią ir žvejų sodybas, iš po smėlio kyšančius nudžiūvusius medžius... Kūrinio pabaigoje pasigirsta liūdna, tarsi ne dabar, o anuomet skambanti melodija – praeities gyvenimo, kurį dabar galime atkurti tik vaizduotėje, reminiscencija.

 

© 2011 Austė Nakienė

 

Natų leidiniai:

Vilnius: Vaga, 1981


 

Įrašų leidiniai:

LP Melodija C10-10595-6, 1978 (Eduardas Digrys – smuikas, Leopoldas Digrys – vargonai, Lev Duker – varpai)
CD Bronius Kutavičius. Mažasis spektaklis. – Muzikos informacijos ir leidybos centras, LMIPC CD 064, 2011 (Eduardas Digrys – smuikas, Leopoldas Digrys – vargonai, Lev Duker – varpai)

Informacija
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).