Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2007-10-19 -- 2007-10-30

GAIDA 2007


VOX NOVA

 

Festivalis "Gaida" šiemet kviečia tyrinėti patį asmeniškiausią muzikos instrumentą -  žmogaus balsą. Instrumentą, turintį daugialypį prasminį užtaisą (muzikos, teksto, atlikimo, kūno, individo), naujoje muzikoje besiskleidžiantį pačiais įvairiausiais pavidalais ir tampantį neišsemiamo kūrybiškumo šaltiniu. Festivalis pristato įspūdingus balsus asmenybes (Fátimą Mirandą ir Davidą Mossą), balsus kaip charakterius ir nuotykių ieškotojus (Neue Vokalsolisten Stuttgart), balsus kaip arčiausiai Dievo esančius muzikos instrumentus (Estijos filharmonijos kamerinį chorą) ar paslapties ir tragizmo skleidėjus (Medėja), pagaliau balsą kaip ženklinį kompozitoriaus kūrybos tembrą (Sarah Leonard ir Michael Nyman Band). Dainuojantys ir skaitantys, rečituojantys ir komentuojantys, aktoriai, solistai, vokaliniai ansambliai ir chorai koncertiniuose, teatro ir multimedijos projektuose – tokia yra šių metų "Gaidos" festivalio tema ir visuma.

 

Mėgaukitės!

 


Spalio 19, penktadienis, Kongresų rūmai, 19 val.

 

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS


Solistai:
David Moss (aktorius, vokalistas)
Aušrinė Šikšnytė (mecosopranas)

 

Dirigentas B Tommy Andersson (Švedija)

 

Ramūnas MotiekaitisLygiadieniai
Onutė Narbutaitė. krantas upė simfonija simfoniniam orkestrui (Simfonija Nr.4)


Heiner Goebbels. kūriniai iš ciklo Surrogate Cities balsams ir simfoniniam orkestrui:

D & C; Surrogate; The Horatian - Three Songs; Faust im Wappen; In the Country of Last Things

 

Heineris Goebbelsas neabejotinai yra teatro žmogus, jo postmodernistinė kūryba pilna teatriškumo, taip pat džiazo, roko referencijų ir energijos. Ne išimtis ir didžiulis koncertinis ciklas Surrogate Cities, pasak kompozitoriaus, inspiruotas „realistinio, neabejotinai prieštaringo, bet galų gale pozityvaus modernaus miesto paveikslo“, kurio dalys turi ir kabaretinio tiesumo (The Horatian – Three Songs), ir aukštos įtampos (Surrogate), ir tam tikro dūlėjimo, irimo nuojautų (In the Country of Last Things). "Gaidos" festivalis suteikia galimybę leistis į šią kelionę po miestą su nuostabiu aktoriumi Davidu Mossu, nuolatiniu Heinerio Goebbelso kūrybos partneriu.

Koncerte taip pat skambės jaunojo kompozitoriaus Ramūno Motiekaičio naujas simfoninis opusas bei vienadalė jubiliejinio "Varšuvos rudens" užsakymu parašyta ketvirtoji Onutės Narbutaitės simfonija - metaforiška žmogaus kelionė į nebūtį, kur prarandama ne ateitis, bet praeitis.

 

Bilietų kainos: 20 Lt, 25 Lt, 30 Lt, 35 Lt, 70 Lt


----------

 

Spalio 20, šeštadienis, Šiuolaikinio meno centras, 19 val.

 

STELLA HERMETICA


Kompozitorių Martyno Bialobžeskio ir Jono Jurkūno projektas

tekstai Isaaco Newtono, Leono Stepanausko, Marto B. (premjera)

 

Atlikėjai:
Asmik Grigorian (sopranas)
Gaida Ensemble

Pieno lazeriai


Dirigentas Modestas Pitrėnas

 

Specialiai "Gaidos" festivaliui sukurtas jaunųjų kompozitorių projektas, kuriame savitai aktualizuojama tradicija ir susipina įvairios muzikos – klasika ir alternatyva, šiuolaikinė akademinė ir populiarioji kūryba, pasitelkiamos videoprojekcijos bei teatrinės raiškos priemonės. Stella Hermetica čia veikia kaip nuoroda į vakarietišką ezoterinę tradiciją, neribojamą kokios nors religijos ir pasaulėžiūros, tačiau pabrėžiančią nuolatinės dvasinės kelionės svarbą, reikšmingesnę nei įvairios technologijos, stilistiniai junginiai ar kitokios priemonės.

 

Bilietų kaina: 20 Lt

 

----------


Spalio 21, sekmadienis, Bernardinų bažnyčia, 19 val.

 

ORATORIO


John Tavener. The Myrrh-Bearer

Morton Feldman. Rothko Chapel

 

Atlikėjai:
Arūnas Statkus (altas)
Kauno valstybinis choras


Dirigentas Petras Bingelis

 

Šią programą sudaro dviejų atitolusių autorių artima muzika: „naujojo dvasingumo“ garsenybės Johno Tavenero ir radikalaus empiriko, eksperimentatoriaus Mortono Feldmano kūryba. Pirmąją inspiravo Bizantijos poetės vienuolės troparijus ir Marijos Magdalietės bei Dievo Motinos įvaizdžiai; antrąją – moderni Marko Rothko koplyčios meditacinė erdvė, formuojama abstrakčiojo ekspresionizmo menininko tapybos ir skirta bet kurios religijos tikintiesiems. Katarsiškų būvių muziką atliks ne kartą didelių matmenų sakralinę muziką giedojęs Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

 

Įėjimas laisvas

 

----------


Spalio 22, pirmadienis, Šiuolaikinio meno centras, 19 val.

 

MELOS-ETHOS ENSEMBLE BRATISLAVA (Slovakija)


Silvia Adamikova (sopranas)


Dirigentas Marian Lejava

 

Luciano Berio. O King
György Ligeti. Kammerkonzert
Jana Kmitova. Wound
Marian Lejava. Dickinson-Songs
Marius BaranauskasNuo nemirtingo Tavo rankų prisilietimo (premjera)
Loreta Narvilaitė. In the World of Small Things the Detail is King (premjera)

 

Prieš porą metų jauni, gabūs ir imlūs slovakų muzikantai subūrė „Melos-Ethos“ ansamblį, kuris nuo pat pirmųjų dienų įnirtingai siekia tapti pačios naujausios ir XX a. muzikos ekspertu, slovakų kūrybos iniciatoriumi bei skleidėju. Tad šioje tarpkultūrinėje, dvi kartas gretinančioje programoje skambės mažai žinoma slovakų jaunosios kartos muzika, praėjusio amžiaus novatorių, vikriai sureagavusių į stilistinę avangardo krizę ir sukūrusių savo kompozicines alternatyvas, Luciano Berio ir György Ligeti kūryba bei dvi lietuviškos premjeros: ekspresyvi, rafinuota ir melancholiška Loretos Narvilaitės bei skrupulinga ir tembrus tirianti Mariaus Baranausko muzika.

 

Bilietų kaina: 20 Lt

 

----------

 

Spalio 23, antradienis, Šiuolaikinio meno centras, 19 val.

 

NEUE VOKALSOLISTEN STUTTGART (Vokietija)

 

Ričardas Kabelis. Farsas
Mischa Kaeser. iš Praeludien 1. Buch
Egidija Medekšaitė. Sophismata
Georges Aperghis. Vittriool
Jennifer Walshe. he wants his cowboys to sound like how he thinks cowboys should sound

 

"Naujieji vokalo solistai" yra nuotykių ieškotojai, tyrinėtojai ir atradėjai, idealistai, itin smalsūs naujiems garsams, vokalinėms technikoms ir artikuliacijos būdams. Grupės pasirodymuose gausu muzikinio teatro elementų, balsas jungiamas su elektronika, video ir kitais menais. Grupė glaudžiai bendradarbiauja su kompozitoriais, kasmet atlikdami bene 20 naujų kūrinių premjerų; dalis mėgstamiausių ansamblio opusų skambės ir Vilniuje. Koncerte bus atlikti ir du specialiai "Gaidos" festivaliui sukurti Ričardo Kabelio ir Egidijos Medekšaitės kūriniai.

 

Bilietų kaina: 20 Lt

 

----------


Spalio 24, trečiadienis, Šiuolaikinio meno centras, 19 val.

 

Cinemusica: CHARLIE CHAPLIN PROJECT

 

Atlikėjai:

Rafailas Karpis (tenoras)

 

Ansamblis "Nepaklusnieji":

 

Andrius Radziukynas (fleita)
Julius Černius (klarnetas)
Ieva Sipaitytė (smuikas)
Robertas Bliškevičius (altas)
Mindaugas Bačkus (violončelė)
Sonata Zubovienė (fortepijonas)
Rokas Zubovas (fortepijonas)

 

Charlie Chaplino muzika ir filmai:
Mažylis (1921)
Cirkas (1928)
Nauji laikai (1936)
Didmiesčio žiburiai (1931)

 

Žibuoklė Martinaitytė. Mozaika (Charlie Chaplino atminimui) (2007, premjera)

 

Ansamblis „Nepaklusnieji“, nemėgstantis rutinos ir sustabarėjusių koncertų formų, "Gaidos" festivaliui rengia specialų kino muzikos projektą, skiriamą komikui, režisieriui ir kompozitoriui Charlie Chaplinui. Garsusis komikas tvirtai tikėjo, kad veiksmas, pantomima ir palydintys muzikos garsai yra kur kas paveikesni nei žodžiai. "Nepaklusniųjų" vakaras suteiks galimybę dar sykį pasidžiaugti subtiliomis, liūdnai linksmomis Charlie Chaplino mizanscenomis bei muzika. Ypatingas vakaro akcentas – nauja kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kompozicija Mozaika – dedikacija žymiajam komikui.

 

Bilietų kaina: 20 Lt

 

----------


Spalio 26, penktadienis, Domino teatras, 19 val.

 

FÁTIMA MIRANDA (Ispanija)

 

Balso teatro projektas prESSENCES

 

Idėja, muzika, atlikimas, režisūra: Fátima Miranda
Režisūra: Fernando Renjifo
Šviesų dizainas: Andreas Greiner

Video: Eugeni Bonet ir Mayte Ninou
Kostiumai: “En Escena” (Madridas)


Fátima Miranda – tai balsas, vėjas ir perkusinis instrumentas žmogaus kūne. Universalus keturių oktavų daugiabalsis (!) instrumentas, išlavintas studijuojant Rytų ir Vakarų dainavimo tradicijas bei tobulinant atlikimo ir raiškos technikas. Tai ne tik balsas, bet ir gestas, dramaturgija, kontrapunktu lydintys vaizdai, šviesos. Kuriama prisiminimų ir vaizduotės erdvė - subtili, gili ir poetiška. Scenoje – tik Fátima Miranda, jos balsas, ir jokių technologinių balso manipuliacijų. 

 

Bilietų kaina: 30 Lt, 50 Lt, 80 Lt, 100 Lt

 

----------


Spalio 27, šeštadienis, Nacionalinė filharmonija, 19 val.

 

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

 

Solistai:

Raminta Vaicekauskaitė (sopranas)

Raimondas Sviackevičius (akordeonas)

 

Choro "Vilnius" vyrų grupė (vadovas Povilas Gylys)


Dirigentas Robertas Šervenikas

 

Feliksas Bajoras. Promise akordeonui ir orkestrui (premjera)
Zita Bružaitė. Der feierliche March balsui, vyrų chorui ir orkestrui, Georgo Traklio žodžiai (premjera)

Bernhard Lang. Differenz / Wiederholung 11.2 (Orchestra Loops #2) simfoniniam orkestrui

 

Bernhardas Langas – austrų kompozitorius ir kompiuterinės muzikos entuziastas, aktyviai bendradarbiaujantis su choreografais, videomenininkais ir didžėjais. 2006 m. jo opera Aš nekenčiu Mozarto, atlikta Vienoje Mozarto metų proga, išsiskyrė griausmingame jubiliejinių renginių sraute. Pastaraisiais metais kompozitorius gilinasi į repetityvinę estetiką, kilpų techniką, netradicinius garso objektus, be atvangos kuria kūrinių seriją tuo pačiu pavadinimu Differenz / Wiederholung (Skirtingumas / Pakartojimas), kurios dalį girdėsime ir šioje programoje. 
"Gaidos" festivalio koncerte taip pat skambės premjerinė, stambių matmenų simfoninė muzika: modernaus ir spontaniško Felikso Bajoro bei šmaikščiosios Zitos Bružaitės opusai.

 

Bilietų kainos: 20 Lt, 30 Lt, 50 Lt

 

----------


Spalio 29, pirmadienis, Nacionalinis dramos teatras, 19 val.

 

MEDĖJA

 

Kamerinė opera

 

Muzika: Pascal Dusapin
Libretas: Heiner Müller
Režisierius: Antoine Gindt

 

Caroline Stein (koloratūrinis sopranas)

Kamerinis choras “Jauna muzika”
Lietuvos kamerinis orkestras


Dirigentas Franck Ollu

 

Festivalyje pristatoma nauja Pascalio Dusapino operos Medėja versija, pastatyta 2005 metais, siekiant atskleisti pagrindinės veikėjos paslaptingumą ir tragizmą. Medėja priešinama vokaliniam kvartetui, mišriam chorui bei styginių orkestrui, kurie, sekant baroko operos tradicijomis, komentuoja ir reflektuoja pagrindinės veikėjos monologus. Nepaisant intravertiškos aplinkos ir tam tikro meditatyvumo, operos siužetas skleidžiasi visa galia. Medėja čia – vieniša ir gąsdinanti, išduota ir kerštaujanti, pribloškianti koloratūra, tirpstančia aukščiausiuose registruose. Ar dainininkė tiesiog pasakoja Medėjos istoriją? O gal mūsų akivaizdoje rengia savo sukrečiantį ritualą? 

 

Bilietų kainos: 20 Lt, 30 Lt, 50 Lt

 

----------


Spalio 30, antradienis, Šv. Kotrynos bažnyčia, 19 val.

 

ESTIJOS FILHARMONIJOS KAMERINIS CHORAS


Dirigentas Paul Hillier

 

Arvo Pärt. Magnificat
Arvo Pärt. Dopo la vittoria
Arvo Pärt. Da pacem
Justė Janulytė. Aquarelle (premjera)

 

Arvo Pärt. 2 Slavonic psalms
Toivo Tulev. Rejoice, rejoice, rejoice
Arvo Pärt. Triodion
Arvo Pärt. Nunc dimittis

 

„Šventasis minimalistas“ Arvo Pärtas savo puritoniška ir sakralia kūryba sukėlė globalų rezonansą. Jo muzika kupina beribio religinio simbolizmo ir mistiško viduramžių giedojimo, kurį originaliai rekonstruoja šiuolaikinio kompozitoriaus protas. Logiška, kad geriausias šios estų kompozitoriaus muzikos interpretatorius yra Estijos filharmonijos kamerinis choras, vadovaujamas žymaus britų dirigento ir vokalinio meno korifėjaus Paulo Hillierio. Neskaidomoje ir monolitinėje programoje skambės ir kompozitoriaus bendraminčio Toivo Tulevo muzika, taip pat inspiruota hagiografijos, krikščioniškų tekstų ir metafizinių slėpinių, bei naujasis Justės Janulytės kūrinys, kuris, tikėtina, įskels monolitą ne „tylių gestų muzika“, bet pasaulietinio gyvenimo įkvėptais vaizdiniais.

 

Bilietų kaina: 20 Lt, 30 Lt, 40 Lt

 

----------

 

GAIDA POST SCRIPTUM


Lapkričio 27, antradienis, Nacionalinė filharmonija, 19 val.

 

MICHAEL NYMAN BAND (Jungtinė Karalystė)

 

Sarah Leonard (sopranas)

 

Michaelo Nymano muzika iš filmų:

Jeigu ir Kodėl (dainos, solistė Sarah Leonard)
Prospero knygos (1990, solistė Sarah Leonard)
Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis (1989)

 

Žmogus su kino kamera

 

Michaelas Nymanas – žymiausias šių laikų britų kompozitorius – daugelio libretų autorius, pianistas ir muzikologas, pirmasis muzikos terminijoje įdiegęs sąvoką minimalizmas. Labiausiai jį išgarsino ilgalaikis bendradarbiavimas su legendiniu kino režisieriumi Peteriu Greenaway’umi, vienuolikai jo filmų Nymanas sukūrė muziką. Kiekviename posūkyje kompozitorius atsiskleidžia kaip be galo pragmatiška asmenybė. Jam nepriimtinos kūrybinės kančios, tūnojimas "dramblio kaulo bokšte" ir grumtynės su abstrakčiomis sistemomis. Tai ekstravertiškas menininkas, parenkantis tinkamą humoro toną ir instinktyviai gebantis sudominti labai skirtingą ir plačią auditoriją. Išskirtiniame koncerte Vilniuje kartu su paties kompozitoriaus įkurta grupe pasirodys vienas garsiausių anglų sopranų – ekstravagantiškoji dainininkė Sarah Leonard.

 

Bilietų kainos: 60 Lt, 80 Lt, 100 Lt, 150 Lt

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).