Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2007-11-27 -- 2007-11-28

VILNIAUS ORIENTAS 2007


Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus lapkričio 27–28 dienomis Rytų muzikos mėgėjus kviečia į festivalį „Vilniaus Orientas 2007“. Klausytojai išgirs autentišką Irano ir Šiaurės Indijos muziką, susipažins su tradiciniais šių šalių muzikos instrumentais.

 

Lapkričio 27 d. (antradienį) skambės persų klasikinė muzika, Irano kompozitorių Mortezos Neidavoodo (1900-1990) ir Hamido Motebassemo (g. 1958) kūriniai. Svečias iš Irano Mohammadas Rassouli gros klasikiniais persų instrumentais – najumi (ilgąja fleita), taru (ilgakakle penkiastyge liutnia) ir dafu (rėmo būgnu). Jam pritars Ania Rassouli, grojanti tombaku (taurės formos būgnu).

 

Mohammadas Rassouli baigė Teherano muzikos akademiją, najų studijavo pas Mohammadą Ali Kiyaninejad ir Hassaną Kasai. Jis yra ansamblio „Chakad“ narys. Nuo 2004 m. nuolat koncertuoja su lenkų atlikėjais ir kolektyvais – violončelininke Maria Pomianowska, duetu „Sol et Luna“.

 

Lapkričio 28 d. (trečiadienį) Šiaurės Indijos klasikinės muzikos koncertą surengs lietuvių atlikėjai: Anatolijus Lomonosovas (sitaras), Ernestas J. Nadapremas (bansuris), Rytis Kamičaitis (tabla), Bernardas Janauskas (tabla), Marius Byčius (tabla), Jūratė Adlytė (tampūra). Skambės ragos Bhupalī, Kāfī, Ahir Bhairav.

 

Trys iš minėtų atlikėjų tradicinę muziką studijavo pačioje Indijoje. Geriausiai lietuvių klausytojams yra pažįstamas Anatolijus Lomonosovas, sitaru skambinantis jau daugiau negu 25 metus, įkūręs Šiaurės Indijos klasikinės muzikos ansamblį „Svara“ ir jam vadovauja. Sitarą Lomonosovas studijavo Kalkutoje, jis yra Ustado Imrato Khano mokinys. Koncertavo su indų klasikinės muzikos atlikėjais, surengė muzikinių projektų su Lietuvos džiazo muzikantais. Ernestas J. Nadapremas – etnomuzikologas,  multiinstrumentininkas, folkroko grupės „Atalyja“ narys, studijavęs bansūrį pas mokytoją Harshą Wardhaną Delyje. Koncerte debiutuos tablos atlikėjas Marius Byčius, šį instrumentą studijavęs Putapartyje, Sri Sathya Sai Mirpuri muzikos kolegijoje.

 

Rytų klasikinės muzikos festivalis Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Koncertų pradžia – 18:30.

 

Festivalio inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).