Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Kaune prasideda šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2012-10-25

Kaune prasideda šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Spalio 25-lapkričio 10 dienomis Kaune septynioliktą kartą vyks vienintelis Vidurio Lietuvos regione šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. Savo gyvavimo istoriją skaičiuojantis nuo 1997 metų renginys kasmet plečia raiškos formas, pristatydamas  naujausius lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, žymius atlikėjų kolektyvus, taip pat suteikdamas erdvę netradiciniams žanrams bei integruotiems meniniams projektams.

 

Festivalio meno vadovė kompozitorė Zita Bružaitė juokauja, kad šiųmetį festivalį derėtų vadinti „septyniolikta rudens akimirka, kurioje naujovės harmoningai įsilies į tradicijos supratimą“. Anot Z. Bružaitės, renginio programa apima žanrų įvairovę nuo vaikiško spektaklio iki performanso, nuo akademinių šiuolaikinės muzikos opusų iki kino muzikos teatro klube. Beveik kiekviename koncerte skambės lietuvių autorių kūrinių premjeros, kurių šiemet – dvidešimt šešios!

 

Bene didžiausia renginio įžymybė – pasaulinio garso perkusininkų ansamblis „Amadinda Percussion Group“ iš Vengrijos. Šio kolektyvo pasirodymai ritmo magija ir įtaigumu užburia ne tik muzikos gurmanus, bet ir plačiausias klausytojų mases. Neatsitiktinai šiuolaikinės muzikos klasikas, amerikiečių kompozitorius Steve‘as Reichas daugelį savo kūrinių yra skyręs būtent šiam ansambliui.

 

Svečiai iš Norvegijos – grupė „Poing“ – scenoje visuomet tarsi pirmą kartą įsimylėję: tokia, nepaprastai įtaigi, jų saksofonu, akordeonu ir kontrabosu  atliekama muzika. Savo koncertuose „Poing“ nevengia ir  šou  elementų.

 


Ansamblis „Bass Arco“. Foto: Juozas Kamenskas

Gaivus lietuvių grupės „Bass Arco“ fringe’o projektas gyvai įgarsins matytų filmų takelius ir atliks festivalyje  debiutuojančio menininko Mariaus Salyno kompoziciją “dar nematytai kino juostai”.

 

Jau trečią kartą „Iš arti“ skambės Kauno miesto simbolis – varpai. Kariljonieriai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis kartu su trimitininku Laurynu Lape žaismingai į erdvę skleis žinią apie muzikinio pasaulio įžymybę Johną Cage’ą.

 

Pirmą kartą renginio istorijoje saikingai modernios muzikos dozė bus pateikta vaikams ir jų tėveliams. Kompozitorės Zitos Bružaitės muzikinį spektaklį visai šeimai “Sofija muzikuoja” interpretuos Klaipėdos kamerinis orkestras kartu su dirigentu Mindaugu Piečaičiu ir aktore bei režisiere Gintare Latvėnaite.

 

Akademinio muzikavimo ribas peržengs koncertas “LT asambliažai” – bendras šiuolaikinės muzikos autorių, Lietuvos kamerinio orkestro ir džiazo improvizatorių projektas, valdomas jaunojo maestro Modesto Barkausko. Girdėsime Nedos Malūnavičiūtės, Petro ir Dominyko Vyšniauskų, Arkadijaus Gotesmano džiazines improvizacijas styginių orkestro bei šviesos lazerių pasažų fone. Visi šios programos kūriniai – premjeriniai, o turint omenyje džiazo specifiką, - konkretų garsinį pavidalą įgausiantys pirmą ir paskutinį kartą...

 

Šiuolaikinės akdeminės muzikos gerbėjų lūkesčius turėtų išpildyti  festivalio svečiai - kameriniai instrumentiniai ansambliai, lydimi kompozitorių: tarptautinės sudėties kolektyvas „Klavierquartett“ (Vokietija) su kompozitoriumi Clausu Kühnlu, Kijevo styginių kvartetas “Collegium” su kompozitoriais Zoltanu  Almašiu ir Olegu Bezborodko. Lietuviškos kamerinės muzikos atlikėjus atstovaus Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, „Trio Claviola“, Kauno styginių kvartetas, Kauno fortepijoninis trio bei smuikininkės Rusnė Mataitytė, Eva Bindere (Latvija) kurios taip pat ves ir atlikimo meno seminarą. Kamerinės muzikos koncertuose ne tik skambės premjeriniai kūriniai, bet ir bus įprasmintos kompozitorių B. Kutavičiaus, J. Andrejevo, J. Juozapaičio, O.Balakausko jubiliejinės sukaktys.

 

Paskutinės festivalio dienos renginys netelpa į jokius žanrinius rėmus, tai – kompozitorių ir dailininkų suartinimo performansas, kuriame bus bandoma dailininkų paveikslams suteikti garsinius pavidalus ir juos originaliai/kritiškai/sąmojingai/šmaikščiai įvertinti. Naujuosius amplua išbandys dailės darbų vertintojas – kompozitorius Giedrius Kuprevičius, o muzikos – dailininkas Romanas Averincevas.

 

Festivalį rengia Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius, VšĮ „Iš arti“, Kauno valstybinė filharmonija. Pagrindiniai festivalio globėjai – LR Kultūros rėmimo fondas ir Kauno miesto savivaldybė.

 

VšĮ „Iš arti“ inf.

 

Festivalio programa

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).