Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Šventinis vakaras prof. Vytauto Landsbergio 80-mečiui
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2012-11-06

Šventinis vakaras prof. Vytauto Landsbergio 80-mečiui [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Spalio 18 d. Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras, europarlamentaras, Nacionalinės premijos laureatas prof. Vytautas Landsbergis pažymėjo 80-ąją sukaktį. Lietuvos žiniasklaida negailėjo dėmesio ryškiausiai Sąjūdžio figūrai, Nepriklausomybės atgavimo iniciatoriui, iškiliam politikos vizionieriui. Lapkričio 9 d. Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į vakarą „Geresnės muzikologijos troškimas“, kuriame muzikų bendruomenė sveikins profesorių, prisimindama jo ne tik kaip politiko istorinį vaidmenį, bet ir ankstesnę muziko profesiją – muzikologo, pedagogo, pianisto, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Česlovo Sasnausko kūrybos tyrinėtojo, moderniosios lietuvių muzikos propaguotojo, įžvalgaus kritiko veiklą.

 

1990 m. Vytautas Landsbergis išleido straipsnių rinktinę „Geresnės muzikos troškimas“, kurios pavadinimui pasirinko savo didžiojo gyvenimo herojaus Čiurlionio prieš šimtmetį rašyto straipsnio frazę. Tąsyk Čiurlionis išreiškė viltį dėl lietuvių muzikos ateities „... už šimto, dviejų, o gal ir trijų šimtų metų, jei tik nepailsime ir jeigu pasiseks mums sužadinti visuomenėje geresnės muzikos troškimą“. Prieš keletą metų profesorius viename interviu pakomentavo: „Tai juk ir visko geresnio troškimas. Jį reikia sužadinti visuomenėje. Pirmiausia, kad žmonės norėtų ko geresnio, o paskui jau padėti, kad atsirastų tas geresnis“. Tad šventinį vakarą rengėjai pavadino „Geresnės muzikologijos troškimas“ ir siūlys pamąstyti apie profesoriaus iškeltas idėjas ir nuveiktus darbus, idant visuomenėje užgimtų geresnės muzikos, muzikologijos, kultūros, politikos ir moralės troškimas. 

 

Vakaro metu bus pademonstruoti LRT televizijos archyviniai kadrai, kuriuose Vytauto Landsbergio muzikologinę veiklą pristato šviesios atminties prof. Ona Narbutienė. Iš šių dienų perspektyvos jos įžvalgas pratęs prof. Jonas Bruveris, akcentuosiantis Landsbergio kaip muzikologo darbų įvairovę, idėjų originalumą ir novatoriškumą. Apie nueitą kelią sukaktuvininką kalbins prof. Gražina Daunoravičienė. Programą praturtins Vytauto Landsbergio minirečitalis. Vakarą ves muzikologė Jūratė Katinaitė.

 

Vakaro rengėjai – Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

 

Vytauto Landsbergio šventinis vakaras „Geresnės muzikologijos troškimas“ vyks lapkričio 9 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Įėjimas laisvas.

 

LKS inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).