Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Justės Janulytės „Smėlio laikrodžiai“ tęsia tarptautinę ekspansiją – šįkart Glazgas
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2012-11-07

Justės Janulytės „Smėlio laikrodžiai“ tęsia tarptautinę ekspansiją – šįkart Glazgas [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Lapkričio 8 ir 9 d. Glazge (Jungtinė Karalystė) įvyks lietuvių kompozitorės Justės Janulytės muzikos ir vaizdo spektaklio „Smėlio laikrodžiai“ škotiškoji premjera. Didžiulės tarptautinės sėkmės sulaukęs lietuviškas projektas jau antrą kartą kviečiamas į Jungtinę Karalystę – šįkart šį įspūdingą kūrinį į savo programą įtraukė
pirmą kartą rengiamas naujas ambicingas šiuolaikinės muzikos ir multimedijos festivalis „Sonica“.

 

Šiemet startuojantis Glazgo festivalis „Sonica“ suplanavo ne vieną, o du „Smėlio laikrodžių“ atlikimus viename iš svarbiausių Škotijos kultūros objektų – šiuolaikinio meno centre „Tramway“, kurį garsusis Peteris Brookas yra pavadinęs „industrine katedra, apjungiančia meną su humaniškumu“.

 

Tarptautinėje arenoje sparčiai garsėjančios kompozitorės J. Janulytės „Smėlio laikrodžiai“ per praėjusius metus po premjeros „Gaidos“ festivalyje apkeliavo net 7 garsiausius Europos šiuolaikinės muzikos festivalius: „hcmf“ Huddersfielde (Jungtinė Karalystė), „MaerzMusik“ Berlyne (Vokietija), „Holland Festival“ Amsterdame (Nyderlandai), „Varšuvos ruduo“ (Lenkija), „Musica“ Strasbūre (Prancūzija), „RomaEuropa“ Romoje (Italija), „Musicadhoy“ Madride (Ispanija). Po pelnytos šio kūrinio sėkmės Europoje projektas yra pakviestas ir į vieną garsiausių ir didžiausių festivalių pasaulyje – į Sidnėjaus festivalį (Sydney Festival), kur „Smėlio laikrodžių“ atlikimas numatytas 2013 m. sausio 12 d. prestižinėje „Sydney Recital Concert Hall“, talpinančioje apie 1100 klausytojų.

 

„Smėlio laikrodžių“ projektą ir jo tarptautinę sklaidą globoja „Vilniaus festivaliai“. Šios įstaigos vadovas Remigijus Merkelys sako, jog „kūrinio pakvietimą į Glazgą, o vėliau ir į Sidnėjaus festivalį didžiąja dalimi lėmė sėkmingas dalyvavimas viename didžiausių Europoje festivalių – prestižiniame „Holland Festival“ Amsterdame. 2011 metais čia pavyko surengti itin kokybišką „Smėlio laikrodžių“ atlikimą. Į šį festivalį suvažiuoja daugelio festivalių vadovai ir prodiuseriai iš įvairių pasaulio šalių. Tad jeigu kūrinys sėkmingas ir tikrai paveikus, po sudalyvavimo „Holland Festival“ jo dažnai laukia graži ateitis ir tolesnė tarptautinė sklaida“.

 

Milane (Italija) gyvenančios kompozitorės J. Janulytės audiovizualinį projektą „Smėlio laikrodžiai“ 4 violončelėms, gyvajai elektronikai, vaizdo bei šviesos instaliacijai atlieka vieni geriausių Lietuvos violončelininkų – Edmundas Kulikauskas, Povilas Jacunskas, Rūta Tamutytė, Onutė Švabauskaitė. Gyvąją elektroniką įgyvendina italai Michele Tadini ir Antonello Raggi. Scenografijos autorė – Jūratė Paulėkaitė, šviesos dizaineriai – Eugenijus Sabaliauskas ir Vilius Vilutis. Valandos trukmės kūriniui įspūdingus video projekcijų vaizdus sukūrė žymus italų menininkas Luca Scarzella. Šie vaizdai projektuojami ant keturių milžiniškų cilindrų – „smėlio laikrodžiais“ pavirstančių tiulio instaliacijų, kuriose „įkalinti“ violončelininkai griežia lydimi gyvos elektronikos.

 

J. Janulytės kūrinys „Smėlio laikrodžiai“ yra pirmasis didelės apimties lietuvių muzikinis projektas, įtrauktas į svarbiausių Europos šiuolaikinės muzikos festivalių tinklą „Réseau Varèse“.

 

Naujas šio kūrinio fragmentas:

 

 

VšĮ „Vilniaus festivalių“ inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).