Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Išleista Dalios Kairaitytės plokštelė „Regėjimai“
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2013-11-07

Išleista Dalios Kairaitytės plokštelė „Regėjimai“ [Klasikinė / Šiuolaikinė]Spalio mėnesį Kauno menininkų namuose pristatyta Dalios Kairaitytės kompaktinė plokštelė Regėjimai. Tai – pirmasis autorinis kompozitorės įrašų leidinys, į kurį buvo atrinkti aštuoni ryškiausi pastarųjų dvidešimties metų kamerinės muzikos opusai.

 

Naujausias jų – „Užkalbėjimai“ balsui ir fortepijonui liaudies žodžiais (2013) – kūrėją pristato kaip besigilinančią į lietuviškojo folkloro klodus bei itin didelę svarbą teikiančiai teksto ir muzikos ryšiui. Tačiau tai tik viena iš Kairaitytę dominančių kūrybinės problematikos briaunų. Kūrinių įvairovė tiek savo instrumentine sudėtimi, tiek komponavimo technika ir tematika sulipdo mozaikiškai spalvingą plokštelės turinį. Romantiški gamtos įvaizdžiai, melancholija, poetiškas ilgesys („Sidabro karoliais pabiro lietus ant pušų...“, 2003) pinasi su švelniu sarkazmu ir žaisme („Balto žmogaus sapnas“, 2003), ūkanotu sonorizmu („Post tenebras lux“, 2009), teatrališku instrumentų pasišnekėjimu („Regėjimas in Lee šviesus...“, 2008). Į plokštelę patekę kūriniai jau yra pamėgti atlikėjų ir ne kartą skambėję koncertų salėse.

 

CD Regėjimai leidėjas - VšĮ „Iš arti“; leidybą parėmė LR Kultūros rėmimo fondas ir Kauno miesto savivaldybė.

 

MILC inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).