Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Onutės Narbutaitės premjera – Ostrobotnijos kameriniam orkestrui ir dirigentui Juhai Kangasui
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2014-03-17

Onutės Narbutaitės premjera – Ostrobotnijos kameriniam orkestrui ir dirigentui Juhai Kangasui [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Kovo 22 d., Kokolos miesto (Suomija) Snellman salėje, įvyks kompozitorės Onutės Narbutaitės premjera kameriniam orkestrui „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“, 2013). Kūrinys sukurtas Ostrobotnijos kamerinio orkestro užsakymu ir dedikuotas dirigentui Juha’i Kangasui bei kolektyvo 40-mečio jubiliejui.

 


Nuotr. Darijos Vasiliauskienės
Jau daugiau nei dvidešimtį metų, nuo „Opus lugubre“ (1991) atlikimo, o vėliau – ir šio kūrinio išleidimo kompaktinėje plokštelėje, lietuvių kompozitorę ir suomių orkestrą sieja draugiški ryšiai. Po kiek laiko šio kolektyvo bei jo dirigento iniciatyva gimė „Sinfonia col triangolo“ (1996), kuri taip pat buvo išleista orkestro kompaktinėje plokštelėje. Palankūs šių dviejų kūrinių įrašų vertinimai pasaulio muzikinėje spaudoje turėjo įtakos 2002 metais „Finlandia Records“ išleistų keturių autorinių Onutės Narbutaitės CD atsiradimui. Paskutinį kartą kompozitorės muziką orkestras griežė 2006 metais – tuomet Suomijoje skambėjo jos „Melodija Alyvų sode“ (2000).

 

Pasak pačios autorės, naujajam opusui „Ten buvo drugelis?“ kūrybinio proceso pradžioje ji buvo numačiusi „Ostinato“ pavadinimą. Ostinato, kaip muzikos fragmentų nuolatinis pasikartojimas, tarsi nuolatinis sugrįžimas į tą pačią vietovę, tą patį prisiminimą, tą patį sapną – tamsoką, gramzdinantį. Drugelis į pavadinimą atskrido jau baigus kūrinį, tačiau neatsitiktinai. Visą rašymo laiką jis įvairiais pavidalais  suplasnodavo pasąmonės kertelėje. Kaip paslaptingas dvelksmas, Psichės šešėlis – senojoj graikų kalboj Psyche, siela (dvasia), kvėpavimas ir drugelis įvardinama tuo pačiu žodžiu. Arba kaip metamorfozės simbolis, akimirką tetrunkančio išsiskleidimo idėja. Galbūt čia tiktų priminti vieną Czesławo Miłoszo eilutę: „Kodėl peteliškės sparnai atsidaro lėkiui, matuotam klepsidros grūdeliais?“, – pasakoja Onutė Narbutaitė.

 

Kovo 28 d., 19 val. 3 min., koncerto įrašą su Onutės Narbutaitės premjera transliuos Suomijos radijas (YLE Radio 1).

 

MILC inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).