Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Vasaros stovykloje Druskininkuose – pasiruošimas pasaulinei premjerai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2014-06-02

Vasaros stovykloje Druskininkuose – pasiruošimas pasaulinei premjerai [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Tarptautinėje menininkų rezidencijoje DAR (Druskininkai Artists’ Residence), kurią organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, nuo 2014 m. gegužės mėn. pabaigos vyksta pasiruošimas kūrinio „In puris naturalibus“ pasaulinei premjerai. Šis tarptautinis projektas bus pristatytas Lietuvos ir kitų Europos šalių publikai.

 


 

Dariaus Petrulio nuotraukoje iš kairės: garso menininkė Maja Osojnik,

Psilikono teatro menininkė Auksė Petrulienė, garso menininkė Katharina Ernst,

saksofonininkas Arvydas Kazlauskas, garso menininkas Yiorgis Sakellariou

 

Tarptautinio vasaros projekto kūrybiniame procese dalyvauja aštuoni kūrėjai iš keturių šalių: Lietuvos atstovai Lina Lapelytė ir Arvydas Kazlauskas, svečiai iš Jungtinės Karalystės Anat Ben-David ir Yiorgis Sakellariou, Slovakijos atstovai Ivan Šiller ir Fero Király bei Austrijos menininkai Maja Osojnik ir Katharina Ernst. Jų sukurtas muzikines istorijas įvaizdins menininkės Auksės Petrulienės „Psilikono teatras“.

 

Projektas „In puris naturalibus“ – tai valandos trukmės audiovizualinis projektas, kuriame bus pristatytos aštuonios skirtingos muzikinės istorijos, atliekamos specialiai šiai progai įkurto ansamblio „Dirt nonet“.

 

Projekte dalyvaujantys menininkai, kurdami kompoziciją (kurios pavadinimas simbolizuoja prigimtinį žmogaus natūralumą, nuogumą), ketina įkvėpimo semtis iš Dzūkijos nacionalinio parko gamtos grožio, Druskininkų miesto atmosferos bei kurorto gamtos išteklių – druskos, mineralinio vandens, purvo.

 

Šis unikalus bendro kūrybinio darbo rezultatas bus pristatytas Lietuvoje, Austrijoje (bendradarbiaujant su Kremso menininkų rezidencija), Jungtinėje Karalystėje Londone (globojant organizacijai Sound and Music) ir Slovakijoje (bendradarbiaujant su ISCM Slovakijos sekcija).

 

Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojama Tarptautinė menininkų rezidencija DAR gyvuoja jau ketverius metus. Rezidencija specializuojasi muzikos kūrėjų srityje, tačiau priklausomai nuo rengiamos programos rezidentais (greta kompozitorių) gali būti kviečiami muzikos atlikėjai (solistai, ansambliai), kultūros vadybininkai, tyrėjai bei kitų menų (vizualiųjų, literatūros ar scenos) kūrėjai ir atlikėjai, įprasminantys integralų įvairių meno rūšių kūrybinį dialogą ir rezultatą. Joje iki šiol viešėjo ir kūrė apie 40 įvairių Europos šalių ir Lietuvos menininkų, kurie savo kūrinius pristato miesto bendruomenei, platesniam klausytojui ir žiūrovų būriui Lietuvoje ir užsienyje.


Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR remia Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.

 

LKS inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).