Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Ramintos Šerkšnytės „Sūkurys“ Niujorke
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2008-11-19

Ramintos Šerkšnytės „Sūkurys“ Niujorke [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Lapkričio 19 d. Niujorko Linkolno centre, Peter Jay Sharp Theatre, skambės Ramintos Šerkšnytės kompozicija Sūkurys („Vortex“) smuikui solo ir dideliam ansambliui (2004). Kūrinį atliks smuikininkė Francesca Anderegg ir New Juilliard Ensemble, dirigentas Joel Sachs. Šalia Ramintos Šerkšnytės koncerte taip pat bus atlikti Miltono Babbitto, Gilbert’o Amy, Jacko Beesono, Aleksandro Ščetinskio ir Jakubo Ciupińskio kūriniai.

 

Ramintos Šerkšnytės „Sūkurys“ buvo sukurtas „Gaidos“ festivalio užsakymu 2004 metais, o jo premjera įvyko festivalyje „Klangspuren“ (Austrija). Tai buvo pirmasis lietuviškas kūrinys, kuris buvo atrinktas į jaunųjų kompozitorių konkurso „Gaudeamus“ (Amsterdamas) finalą 2005 m. Tais pačiais metais jis iškovojo lyderio poziciją radijo stočių forume ROSTRUM (Tarptautinė kompozitorių tribūna) Vienoje. Iki šiol šis kūrinys transliuotas daugiau nei 25-ių radijo stočių visame pasaulyje.

 

MILC inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).