Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Šarūno Nako "Evangelija pagal kalvį Ignotą" Klaipėdoje
 
 
Mūsų adresas

NAUJIENOS

2007-10-10

Šarūno Nako "Evangelija pagal kalvį Ignotą" Klaipėdoje [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Klaipėdos dailės parodų rūmuose demonstruojama Šarūno Nako multimedijos instaliacija „Evangelija pagal kalvį Ignotą“ (2006-2007). Tai kompozicija simfoniniam orkestrui ir septynioms videoprojekcijoms, trunkanti apie pusvalandį ir rodoma visą dieną nuo spalio 11 d. iki lapkričio 4 d.


Autoriaus teigimu, šis kūrinys yra polemika su įvairiais rutiniškais visuomenės ritualais ir istorijos interpretacijomis – „dalykais, įmantriai apraizgiusiais mūsų kasdienį gyvenimą“. Kompozitorius rašo: „Siūlau įeiti į instaliacijos labirintą ir ieškoti savų atsakymų. Vieniems tai bus sugrįžimas į praeitį, susilietimas su slogia atmosfera, kitiems – nejauki akistata su naujomis valstybinėmis liturgijomis, maža kuo besiskiriančiomis nuo ankstesniųjų. Nesiūlau pramogos, nesiekiu ir kokio nors kultūrinio šoko: svarbesni dalykai glūdi kiek giliau ir apie juos nebūtina garsiai kalbėti.“


Instaliaciją sudaro septynios dalys: Dykumos diena, Karalių aplankymas, Bėgimas į Egiptą, Kunigo naudą velniai gaudo, Armagedonas, Kojų apiplovimas, Mirtis ir Naujasis gyvenimas. Tik vienoje iš septynių projekcijų visa tai galima matyti kaip savotišką filmą. Kitose – vaizdų, istorijų ir atminties draikenos, sugrąžinančios prie konkretybės arba nuo jos atitolinančios. Žiūrovai gali rinktis stebėjimo taškus ir patys spręsti, kiek ir kokių projekcijų nori stebėti vienu metu.


Instaliacijoje panaudotas Šarūno Nako simfoninio kūrinio „Nuoga“ (2004) įrašas, atlikėjas - Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Juliaus Geniušo, šių metų pradžioje publikuotas Šarūno Nako autoriniame kompaktiniame diske Nuoga.

 

MILC inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).