Lietuvos kompozitorių sąjungos
Muzikologų sekcija pristato naujausią savo leidinį – straipsnių rinktinę
Vytautas Bacevičius in Context (sudarytojos: Rūta Stanevičiūtė ir Veronika Janatjeva). Tekstų rinkinys yra skirtas vienai paslaptingiausių ir labiausiai intriguojančių XX a. Lietuvos muzikos scenos figūrų – kompozitoriui Vytautui Bacevičiui. 2005 metais, minint šio kūrėjo gimimo šimtmetį, Lietuvoje buvo surengta platesnė jo kūrybos retrospektyva – muzikos festivalis, išleistas monumentalus monografijų dvitomis (autoriai - muzikologai Ona Narbutienė ir Edmundas Gedgaudas), pasirodė reprezentatyvios jo muzikos publikacijos (partitūros, kompaktinės plokštelės). Jubiliejinės programos dalis buvo ir tais pačiais metais Vilniuje surengta tarptautinė muzikologų konferencija „Vytautas Bacevičius (1905–1970) ir jo amžininkai: tarptautiniai pirmojo Lietuvos muzikos avangardo ryšiai ir kontekstai“. Joje pirmą kartą siekta įvertinti tarptautinius lietuvių kompozitoriaus ryšius ir jo veiklos bei kūrybos kontekstus kaip platesnės Rytų ir Centrinės Europos XX a. muzikos istorijos dalį ir tipišką atvejį. Šiame rinkinyje spausdinami konferencijos pranešimų pagrindu parengti Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Čekijos, Prancūzijos muzikologų tekstai. Svarbiausios leidinio potemės – modernių Vytauto Bacevičiaus muzikos idėjų ištakos ir paralelės; kompozitoriaus ryšiai su Paryžiaus mokykla ir tarpukario Prancūzijos šiuolaikinės muzikos scena; Rytų ir Centrinės Europos XX a. vidurio muzikos kūrėjų prancūziškieji kontekstai; šio regiono muzikinė emigracija JAV.
Rinktinės autoriai: Jacques Amblard, Olesia Bobrik, Krzysztof Droba, Małgorzata Gąsiorowska, Edmundas Gedgaudas, Vita Gruodytė, Małgorzata Janicka-Słysz, André Lischke, Ona Narbutienė, Rūta Stanevičiūtė, Eva Velická.
2009 metais LKS Muzikologų sekcija taip pat išleido 40-osios Baltijos muzikologų konferencijos, vykusios 2007 metais Vilniuje, pranešimų rinkinį Poetics and Politics of Place in Music (redaktorės: Rūta Stanevičiūtė ir Lina Navickaitė-Martinelli). Jubiliejinės konferencijos temą inspiravo šiuolaikinės muzikologijos kultūrinis posūkis, aktualizavęs muzikos kaip kūrybos praktikos ir meninės patirties ryšius su jos kultūriniais ir socialiniais kontekstais. Konferencijos tema „Muzika ir genius loci: poetika ir politika“ nukreipia į pačias kūrybiškumo ištakas - muzikų ir muzikavimo ryšius su terpe, bendruomene, tradicija. Kaip šias ilgaamžes muzikos kultūros dominantes keičia technologinės ekspansijos, globalinių migracijų ir kultūrinio maišymosi iššūkiai? Visa tai aptaria konferencijos dalyviai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Serbijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos, Austrijos, Vokietijos, Lietuvos, kurių pranešimai ir spausdinami šioje knygoje.
Išsamesnę informaciją apie LKS Muzikologų sekcijos leidinius galite rasti ką tik išleistame kataloge Lietuvos muzika. Istorija ir kontekstai (sudarytojos: Rūta Stanevičiūtė ir Audronė Žiūraitytė). Leidinyje pateikiama informacija apie LKS muzikologų sekcijos leidinius, pasirodžiusius 2000-2009 metais.
MILC inf.