Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kauno filharmonijoje – Arvydo Malcio Koncerto violončelei ir simfoniniam orkestrui pasaulinė premjera
 
 
Mūsų adresas

NAUJIENOS

2012-01-17

Kauno filharmonijoje – Arvydo Malcio Koncerto violončelei ir simfoniniam orkestrui pasaulinė premjera [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Sausio 20 d., penktadienį, Kauno miesto simfoninis orkestras pratęs 2011/2012 m. orkestro muzikos koncertų sezoną Kauno filharmonijoje, šalia populiarių romantizmo opusų – Michailo Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“ uvertiūros ir Johanneso Brahmso Antrosios simfonijos – atlikdamas Arvydo Malcio Koncerto violončelei ir simfoniniam orkestrui „In memoriam Mstislav Rostropovič“ pasaulinę premjerą. Orkestrui diriguos maestro Juozas Domarkas, violončele solo grieš Davidas Geringas.

 


Lauryno Malcio nuotr.

Arvydas Malcys savo 2009 m. sukurtą Koncertą violončelei ir simfoniniam orkestrui paskyrė vienam didžiųjų XX a. violončelininkų – maestro Mstislavo Rostropovičiui, su kuriuo kompozitoriui teko nemažai bendrauti dirbant violončelininku Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Dedikaciją M. Rostropovičiui pratęs ir pirmasis kūrinio atlikėjas – Vilniuje gimęs ir pasaulyje pripažintas violončelininkas Davidas Geringas, dešimtmetį studijavęs pas maestro Maskvos konservatorijoje ir jo padedamas pelnęs aukso laurus prestižiniame P. Čaikovskio konkurse.

 

Maždaug pusvalandžio trukmės kūrinys parašytas tradicine solinio koncerto forma, kurią grindžia solisto ir orkestro priešprieša. Solistas čia traktuojamas kaip įvairias būsenas patiriantis herojus, iš jo sklinda muzikiniai, emociniai impulsai kitiems instrumentams ir visam orkestrui.

 

Pasak kompozitoriaus, kūrinį galima įsivaizduoti kaip Menininko odisėją, kurioje muzikos garsais pateikiami maestro biografijos fragmentai: „kūrinyje jaučiami M. Rostropovičiui dedikuotų Witoldo Lutosławskio, Krzysztofo Pendereckio, Alfredo Schnittke’ės koncertų fragmentai, emocinės būsenos, taip pat priversto palikti Tėvynę žmogaus išgyvenimai, kančia, ilgesys. Norėjau sukurti tarsi paminklinę arką: I dalyje suskamba Lutosławskio intonacijos ir jo koncertui būdinga intervalika, III dalyje – Pendereckio ir Schnittke’ės koncertų agogika, dinamika.“

 

Kompozitoriaus dedikaciją kūrinyje tiesiogiai išreiškia penkis kartus skambantis penkių natų garsaeilis – tarsi maestro parašas iš penkių raidžių, sudarančių sutrumpintą vardą „Slava“, kuriuo jį vadindavo jam artimi žmonės ir draugai.

 

MILC inf.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).