Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2011-10-11 -- 2011-10-16

VILNIUS JAZZ 2011


XXIV tarptautinis festivalis

2011 m. spalio 11–16 d., Vilnius

 

„Vilnius Jazz“ yra tarsi kruopščiai suprojektuotas statinys, kasmet keičiantis tik spalvas, bet ne savo tvirtą karkasą. Šiemetis 24-asis festivalis išsaugos pagrindinius stilistinius „Vilnius Jazz“ akcentus bei visas daugelį metų puoselėtas tradicijas.

 

Festivalyje bus pristatyti įdomiausi naujojo džiazo ir improvizacinės muzikos pavyzdžiai iš įvairių Europos bei Tolimųjų Rytų šalių.

 

Specialiai „Vilnius Jazz“ scenai šiemet kuriami keli itin solidūs ir konceptualūs darbai. Festivalį sostinės Šv.Kotrynos bažnyčioje pradės garsų ir šviesos fantazija M.K.Čiurlionio kūrybos tema. Ją kurs kompozitorius, garso ir vaizdo menininkas Artūras Bumšteinas kartu su džiazo meistru Liudu Mockūnu, pasitelkę novatoriškus meninius sprendimus bei technikos priemones. Šį projektą inicijavo leidybos firma „Semplice“, jis bus įrašytas ir išleistas.

 

Kitą unikalų darbą festivalyje pristatys tarptautinė grupė iš Vokietijos „Das Kapital“. Ji gyvai improvizuos pagal specialiai šiam koncertui videomenininkės Aurelijos Maknytės sukurtą vaizdo partitūrą. Projektas vainikuos Goethe’s ir Prancūzų kultūros instituto bei Nacionalinės dailės galerijos renginių ciklą „Kultūros horizontai 2020. Kultūros praktikos skaitmeniniame amžiuje“, skirtą šiuolaikinių technologijų ir meno bei kultūros reiškinių sąsajoms.

 

Po konceptualios muzikos klausytojų lauks smagi atgaiva – į energingą, kupiną humoro ir optimizmo šėlsmą juos įsuks viena originaliausių Balkanų džiazo grupių „Jazzta Prasta“. Festivalio puošmena taps ir „Colin Vallon Trio“ iš Šveicarijos, įsiveržęs į pasaulio džiazo scenas kaip kometa ir šiuo metu esantis savo populiarumo viršūnėje.

 

Jau šeštą kartą „Vilnius Jazz“ scenoje varžysis jaunimo džiazo grupių konkurso finalininkai. Šiemet „Vilnius Jazz Young Power“ nugalėtojų laukia išskirtinis prizas – teisė atstovauti Lietuvai Šiaurės šalių jaunųjų džiazo atlikėjų konkurse „Young Nordic Jazz Comets“ Farerų salose. Tai reikšmingas „Vilnius Jazz“ laimėjimas ir įnašas į Šiaurės ir Baltijos šalių integracijos procesą.

Paaiškės taip pat naujasis prizo už nuopelnus Lietuvos džiazui laureatas.

 

Be jaunimo pasirodymų, festivalis iš viso pristatys vienuolika projektų, kurių muzikantai atstovaus Lietuvai, Šveicarijai, Jungtinei Karalystei, Prancūzijai, Vokietijai, Danijai, Austrijai, Bulgarijai, Serbijai, Pietų Korėjai ir Australijai.

 

Kiekviena festivalio diena – savaip išskirtinė, todėl siūlytume naujojo džiazo mėgėjams nepraleisti nė vieno koncerto. Visus kviečiame ir į tradicinius naktinius „džemus“, kurie vyks penktadienį ir šeštadienį sostinės muzikos klube „Tamsta“.

 

 

PROGRAMA

 

 

Spalio 11 d., antradienis, 19 val.

Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)

 

Liudas Mockūnas – Arturas Bumšteinas. „Voicescapes. Homage to MKČ“ (Lietuva)

 

 

Spalio 13 d., ketvirtadienis, 19 val.

Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

Meta Marie Louise (Šveicarija)

Asaf Sirkis Trio (JK)

 

Spalio 14 d., penktadienis

19 val. Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

Das Kapital (Vokietija/Danija/Prancūzija)

Martin Lubenov's Jazzta Prasta (Austrija)

 

23 val. Muzikos klubas „Tamsta“ (Subačiaus g. 11A)

 

Naktinis JAM SESSION

 

 

Spalio 15 d., šeštadienis

16 val. Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

Arūnas Šlaustas – Tomas Kutavičius project (Lietuva)

Logic (Australija)

 

20 val. Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

Miyeon – Park Je Chun (Pietų Korėja)

Colin Vallon Trio (Šveicarija)

 

23 val. Muzikos klubas „Tamsta“ (Subačiaus g. 11A)

 

Naktinis JAM SESSION

 

 

Spalio 16 d., sekmadienis

15 val. Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

VILNIUS JAZZ YOUNG POWER 2011

Sheep Got Waxed (Lietuva)

Jazz 4 (Lietuva)

Retired Musicians Social Club (Lietuva)

Konkurso svečiai: Juozas Kuraitis – Tomas Razmus – Arnas Mikalkėnas (Lietuva)

Hanna Paulsberg Concerpt (Norvegija)

 

19 val. Rusų dramos teatras (J.Basanavičiaus g. 13)

 

Petras Vyšniauskas – Juozas Milašius (Lietuva)

Jean Louis (Prancūzija)

 

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).