Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2014-10-24 -- 2014-11-09

GAIDA 2014



XXIV šiuolaikinės muzikos festivalis GAIDA GO
// Spalio 24–lapkričio 9 d. //


Spalio 24 d., penktadienis, 19:00
Šiuolaikinio meno centras

STRASBŪRO MUŠAMIEJI (Prancūzija)

Programa:
Gérard Grisey – „Le Noir de l'Étoile“


Spalio 25 d., šeštadienis, 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai:
Martynas Levickis (akordeonas)
Vytautas Giedraitis (klarnetas)
Dirigentas – Roland Freisitzer (Austrija)

Programa:
Ugnė Giedraitytė – „Iris“ klarnetui ir orkestrui (pasaulinė premjera)
Sofia Gubaidulina – „Puota maro metu“
Hanna Kulenty – „Part One“
Rūta Vitkauskaitė – „Ashraga“ akordeonui ir orkestrui (pasaulinė premjera)


Spalio 26 d., sekmadienis, 19:00
Šiuolaikinio meno centras

SPECTRA Ensemble (Belgija)

Solistė Nora Petročenko (sopranas)

Programa:
Daan Janssens – „Paysages-études“ IV
Frederik Neyrinck – „Gestalt“ VIII
Hanna Kulenty – „Crossing Lines“
Justina Repečkaitė – „Acupuncture“
Karel Goeyvaerts – „Les voix du Verseau“
Filip Rathé – „Avec Diamants Extrêmes“
Gérard Grisey – „Talea“


Spalio 28 d., antradienis, 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai:
Aisha Syed (smuikas, Dominika / JAV / Jungtinė Karalystė)
Eneasz Kubit (akordeonas, Lenkija)
Dirigentė – Adrija Čepaitė

Programa:
Osvaldo Golijov – „Last Round“ styginiams
Hanna Kulenty – „E-motions“ akordeonui ir styginiams
Philip Glass – Simfonija Nr. 3
Algirdas Martinaitis – „Trijų m'art komedijų sezonas“ (pasaulinė premjera)


Spalio 30 d., ketvirtadienis, 19:00
Šv. Kotrynos bažnyčia

ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS

Solistė Goska Isphording (klavesinas, Olandija-Lenkija)
Dirigentai: Donatas Katkus ir Juha Kangas (Suomija)

Programa:
Stefano Gervasoni – „Un leggero ritorno di cielo“
Ramūnas Motiekaitis – „be kraujo... be sparnų...“ (pasaulinė premjera)
Vytautas Laurušas – Symphonietta (pasaulinė premjera)
Onutė Narbutaitė – „Was there a Butterfly?“
Hanna Kulenty – „GG Concerto“


Spalio 31 d., penktadienis, 19:00
Vilniaus Kongresų rūmai

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistas Gavriel Lipkind (violončelė, Izraelis)
Dirigentas Andris Veismanis (Latvija)

Programa:
Micheal Gordon – „Beijing Harmony“
Bronius Kutavičius – „Epitafija Orleano Mergelei“
Philip Glass – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 2 „Naqoyqatsi“


Lapkričio 5 d., trečiadienis, 19:00
Vilniaus Kongresų rūmai

PHILIP GLASS & THE PHILIP GLASS ENSEMBLE (JAV)

Programa:
Philip Glass – „Mad Rush“
Philip Glass – „Music in 12 Parts“ (I ir II)
Philip Glass – „The Grid“ („Koyaanisqatsi“)    
Philip Glass – „Building“ („Einstein on the Beach“)    
Philip Glass – „Floe“ („Glassworks“)    
Philip Glass – „Facades“ („Glassworks“)    
Philip Glass – „Rubric“ („Glassworks“)    
Philip Glass – „Act III“ („The Photographer“)


Lapkričio 6 d., ketvirtadienis, 18:30
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

ONUTĖ NARBUTAITĖ „KORNETAS“

2 v. opera lietuvių, vokiečių, prancūzų ir italų kalbomis
Libreto autorė – Onutė Narbutaitė
Muzikos vadovas ir dirigentas – Robertas Šervenikas
Dirigentas – Julius Geniušas
Režisierius – Gintaras Varnas
Scenografė – Medilė Šiaulytytė
Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius
Šviesų dailininkas – Levas Kleinas
Vaizdo projekcijų dailininkas – Rimas Sakalauskas
Choreografė – Elita Bukovska (Latvija)
Choro meno vadovas – Česlovas Radžiūnas


Lapkričio 7 d., penktadienis, 19:00
Šiuolaikinio meno centras

SPEAK PERCUSSION (Australija)

Programa:
Anthony Pateras – „Hypnagogics“
Thomas Meadowcroft – „Cradles“
Matthew Shlomowitz – „Popular Contexts“ T. 6
Simon Løffler – „b“
Steve Reich – „Pendulum Music“


Lapkričio 7 d., penktadienis, 21:00
Šiuolaikinio meno centras

ROBERT HENKE „LUMIÈRE“

Intro: DIISSC ORCHESTRA


Lapkričio 8 d., šeštadienis, 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai:
Marco Blaauw (trimitas, Olandija)
Viktorija Miškūnaitė (sopranas)
Andrius Bialobžeskis (aktorius)
Dirigentas – Robertas Šervenikas
 
Programa:
Heiner Goebbels – „Aus einem Tagebuch“
Martynas Bialobžeskis – „Sapnas pagal Šekspyrą“ sopranui, aktoriui ir orkestrui (pasaulinė premjera)
Vinko Globokar – „Les chemins de la liberté“ orkestrui be dirigento
Hanna Kulenty – Koncertas trimitui ir orkestrui


Lapkričio 9 d., sekmadienis, 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras

HEINER GOEBBELS „MAX BLACK“

Spektaklis pagal Paul Valéry, Georg Christoph Lichtenberg, Ludwig Wittgenstein, Max Black tekstus
Kompozitorius ir režisierius – Heiner Goebbels
Aktorius – André Wilms
Scenografija ir šviesos – Klaus Grünberg

Pastatymas: Théâtre Vidy-Lausanne (Šveicarija)

Daugiau apie festivalį
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).