Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2007-06-14 -- 2007-07-03

VILNIAUS FESTIVALIS


Idėja

 

Nuo pirmojo “Vilniaus festivalio” 1997 m. pagrindine jo idėja yra istorinių ir modernių pasaulinės kultūros vertybių propagavimas visuomenėje. Lietuvių ir užsienio valstybių muzikų bendradarbiavimas skatina multikultūrinės muzikos scenos kūrimą Lietuvoje, menininkų ir visuomenės tarpusavio tolenciją ir pasitikėjimą, naujų meninių pajėgų paiešką ir rėmimą. “Vilniaus festivalio” rengėjai siekia festivalio programoje atspindėti įvairių tautų ir epochų kultūrinę patirtį.

 

Festivalis kasmet:

 

- užsako stambios formos kūrinį iškiliems lietuvių kompozitoriams;
- rengia iškilaus lietuvių atlikėjo rečitalį;
- kviečia užsienio orkestrą, operos arba baleto trupę;
- rengia kompozitoriaus autorinį vakarą;
- organizuoja renesanso ir baroko kompozitorių kūriniams skirtą koncertą;
- pristato legendinį džiazo solistą arba ansamblį.


Data, renginių skaičius


Kasmet gegužės pab. - liepos pr., 10-15 koncertų.

 

Auditorija, kuriai pirmiausia adresuojamas renginys


Įvairaus amžiaus, išsilavinimo, tautybių muzikos mėgėjai ir profesionalai.

 

Renginio mastas


“Vilniaus festivalis” yra tarptautinis muzikos festivalis, pripažintas Europos festivalių asociacijos generalinės asamblėjos Ženevoje ir 1999 m. spalį tapęs tikruoju asociacijos nariu.

Sklaida geografiniu požiūriu
Bendradarbiavimo su žymiais Lietuvos bei užsienio atlikėjais, bendrų projektų su Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos, Slovėnijos, Šveicarijos festivaliais, aktyvaus dalyvavimo kultūrinio turizmo programose dėka “Vilniaus festivalis” plačiai paskleidė žinią apie Lietuvos kultūros gyvybingumą, šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrybą bei aukštą atlikėjų lygį.

 

Festivalio ir Lietuvos kultūros įvaizdžio ryšys


“Vilniaus festivalio” rengėjų ir atlikėjų bendradarbiavimas su pasaulinio garso muzikais - Y.Menuhinu, M.Rostropovičiumi, J.Frantzu, R.Muti, K.Pendereckiu, D.Geringu, G.Kremeriu, J.Bašmetu paspartino ne tik Lietuvos muzikinės kultūros, bet ir politinės veiklos pripažinimą tarptautiniu mastu. Ryžtinga šių muzikų parama Lietuvos siekiams integruotis į Europos Sąjungą buvo išreikšta ne tik meniniu veiksmu, bet ir oficialiais raštais.

Aktyvus “Vilniaus festivalio” dalyvavimas Lietuvos kultūrinio turizmo programose, glaudus bendradarbiavimas su užsienio valstybių diplomatinėmis atstovybėmis sąlygojo didelį užsienio svečių bei turistų susidomėjimą ir šiuo renginiu, ir Lietuvos kultūros reiškiniais apskritai.

 

Šių metų Vilniaus festivalio programos ieškokite čia.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).