Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis >
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

RENGINIAI

2010-06-20 -- 2010-09-22

VIII DRUSKININKŲ VASARA SU M.K.ČIURLIONIU


PROGRAMA

 

 

Birželio 20 d.
FESTIVALIO PRADŽIOS ŠVENTĖ

14 val., M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus (M.K.Čiurlionio g. 35)
Festivalio atidarymas
M.K.Čiurlionio ir jo amžininkų kūrinius skambina Aleksandra Žvirblytė
Druskininkų kultūros centro moterų choras „Gija“ (vad. Janina Macevič)

16.30 val., Iškilmės prie M.K.Čiurlionio paminklo
Kauno valstybinis choras
Programoje - M.K.Čiurlionio kūriniai

17 val., Pramogų aikštė (Vilniaus al. 24)
Šventinis koncertas
Kauno miesto simfoninis orkestras
(vad. Algimantas Treikauskas, vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Kauno valstybinis choras
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis)
Diriguoja Petras Bingelis
Programoje - M.K.Čiurlionio, W.A.Mozarto, G.Verdi, G.Rossini kūriniai

20 val., Druskininkų miesto muziejaus terasa ir prie Druskonio ežero (M.K.Čiurlionio g. 59)
Skambėkit dainos Lietuvai Tėvynei
Folkloro ansamblis „Jorė“ (vad. Rūta Aleksiūnienė)
Programoje – lietuvių liaudies dainos
 


Birželio 27 d., 16 val., „Draugystės sanatorijos“ Raudonoji salė (V.Krėvės g. 7)
Muzikinė akvarelė su M.K.Čiurlioniu
Dalyvauja II tarptautinio kamerinių ansamblių konkurso „Muzikinė akvarelė 2010“ laureatai
Programoje – M.K.Čiurlionio, J.Švedo, G.F.Händelio, L. van Beethoveno kūriniai
Koncerto vedėja – kompozitorė Vaida Straupaitė Beinarienė
 


Liepos 3 d., 20 val., Druskininkų miesto muziejus (M.K.Čiurlionio 59)
Lina Baublytė (fleita)
Birutė Bizevičiūtė (fortepijonas)
Giedrė Gabnytė (fortepijonas)
Programoje – M.K.Čiurlionio, J.Brahmso, F.Chopino, M.Ravelio kūriniai
 


Liepos 4 d.

12 val., Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

19.30 val., Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia
Sakralinės muzikos valandų ciklo Čiurlioniškąją stygą palietus pradžia
Laima Domikaitė (mecosopranas)
Živilė Survilaitė (vargonai)
Programoje – M.K.Čiurlionio, G.F.Händelio, A.Vivaldi kūriniai
 


Liepos 10 d., 16 val., „Eglės“ sanatorijos „Eglė+“ korpuso konferencijų salė (Eglės g.1)
Muzikinė literatūrinė popietė Laikas – mano Viešpats
Birutė Vainiūnaitė (fortepijonas)
Programoje – M.K.Čiurlionio, S.Vainiūno, F.Chopino, G.F.Händelio, R.Schumanno kūriniai
Marinos Cvetajevos eiles skaito aktorė Dalia Jankauskaitė
 


Liepos 11 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Algirdas Budrys (klarnetas)
Irena Renata Budrytė-Kummer (vargonai, Vokietija)
Programoje – M.K.Čiurlionio, J.S.Bacho, C.M.Weberio kūriniai

 


Liepos 18 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia

Irena Zelenkauskaitė (sopranas)
Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai)
Programoje – M.K.Čiurlionio, G.Puccini ir kt. autorių kūriniai

 


Liepos 25 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Ona Matusevičiūtė (sopranas)
Tomas Ladiga (bosas)
Juozas Grigas (vargonai)
Programoje – M.K.Čiurlionio, J.Naujalio, G.F.Händelio, J.Brahmso kūriniai

 


Rugpjūčio 1 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Kastytis Mikiška (birbynė)
Rusnė Mikiškaitė (saksofonas)
Vytautas Oškinis (fleita)
Jūratė Landsbergytė (vargonai)
Programoje – M.K.Čiurlionio, C.Reinecke, G.Pergolesi, A.Piazzolla kūriniai

 


Rugpjūčio 2 d.

15 val., Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokykla (Vytauto g. 23)
Druskininkų moksleivių piešinių parodos ir rašinių
M.K.Čiurlionio kūrybos temomis konkursų geriausių darbų pristatymas
Groja jaunieji smuikininkai

18 val., prie paminklo Lietuvai „Mindaugas“
Smuiko muzika
Meistriškumo mokyklos smuikininkai

 


Rugpjūčio 3 d.

10 val., M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus
M.K.Čiurlionio studijų savaitės,
Konferencijos M.K.Čiurlionis ir pasaulis,
Smuiko muzikos šventės,
Smuikininkų meistriškumo mokyklos

ATIDARYMAS
F.Chopino gimimo 200-osioms metinėms
Gabrielė Vasiliauskaitė (sopranas)
Andrius Vasiliauskas (fortepijonas)
Jaunieji smuikininkai
Programoje – F.Chopino, M.K.Čiurlionio kūriniai
M.K.Čiurlionio kūrinių ekspozicijos pristatymas

11.30 val., Mažoji galerija (M.K.Čiurlionio g. 37)
Danutės Kvietkevičiūtės parodos Gobelenai, atveriantys sielą atidarymas
Groja jaunieji smuikininkai

12.30 – 18 val., Lietuvos banko poilsio namai  (M.K.Čiurlionio g. 22)
Konferencija M.K.Čiurlionis ir pasaulis
Vedėjai – LMTA doc. dr. Rimantas Astrauskas, LMTA doc. dr. Jonas Bruveris
Įžangos žodis. Liucija Stulgienė, LMRF direktorė
Kristina Miškinienė (Druskininkų vicemerė). „Druskininkų kultūrinio bei ekonominio gyvenimo aktualijos“
Adelbertas Nedzelskis. „Pro Čiurlionį tekantis laikas“
Prof. hab. dr. Jūratė Trilupaitienė (Kultūros, filosofijos ir meno institutas). „Menininkas istorijos verpetuose: XIX a. – XX a. pradžia“
Radoslaw Okulicz-Kozaryn (Poznanės universitetas). „Čiurlionio kūrybos šaltiniai Druskininkuose“
Jūratė Landsbergytė (Kultūros, filosofijos ir meno institutas). „Kaukazo motyvai Lietuvos meno akiratyje: M.K.Čiurlionis ir S.Geda“
Dr. Audronė Ivanauskienė. „C.Reinecke'ės ir S.Judassohno įtaka Čiurlionio kūrybai“
Inga Jankauskienė (Kultūros, filosofijos ir meno institutas). „Čiurlionis: tiesosakos mįslės“ (Čiurlionio kūryba semiotikos požiūriu)
Doc. dr. Jonas Bruveris (LMTA). „M.K.Čiurlionio laiškai: būsenos, nuotaikos, mintys“
Prof. dr. Eugenijus Ignatonis (LMTA). „M.K.Čiurlionio kūrybos fortepijonui interpretacijos tragiškasis pradas“
Prof. hab. dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė (Mykolo Romerio universitetas). „Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės kūryba ir visuomenės edukacija“
20 val., SPA Vilnius SANA (Dineikos g. 1)
Čiurlionio kvartetas
Jonas Tankevičius (I smuikas)
Darius Dikšaitis (II smuikas)
Gediminas Dačinskas (altas)
Saulius Lipčius (violončelė)
Programoje – M.K.Čiurlionio, L. van Beethoveno, A.Zemlinsky kūriniai
 


Rugpjūčio 4 d.

9 val., Druskininkų savivaldybė (Vilniaus al. 18)
Konferencijos dalyvių susitikimas su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku
9.30 – 18.30 val., Lietuvos banko poilsio namai (M.K.Čiurlionio g. 22)
Konferencijos M.K.Čiurlionis ir pasaulis tęsinys
Nida Gaidauskienė (Klaipėdos universitetas). „M.K.Čiurlionio kūryba modernizmo meno religijos kontekste“
Doc. dr. Rasa Andriušytė-Žukienė (Kauno Vytauto Didžiojo universitetas). „Ornamentai ir figūros: M.K.Čiurlionis kaip Art Noveau dailininkas“
Prof. hab. dr. Antanas Andrijauskas (Kultūros, filosofijos ir meno institutas). „Čiurlionio kosmizmo ištakos ir horizontai“
Asta Jackutė (VDA). „M.K.Čiurlionio kosmogonijos įtaka vėlyvajai M.Švėgždos kūrybai“
Wiesna Mind-Kozlowska (Krokuvos universitetas). „Gamtos ir kultūros ritmai M.K.Čiurlionio mene“
Salomėja Jastrumskytė. „M.K.Čiurlionio ir Wiliamo Blake, dviejų sinestetų vizionierių sugretinimas“
Doc. dr. Darius Kučinskas (Kauno technologijos universitetas). „Čiurlionio muzikos tyrimų metodologijos perspektyvos“
Jūratė Janutėnaitė (Vilniaus universitetas). „Čiurlionio muzikos duomenų bazė“
Ramutė Rachlevičiūtė (Vilniaus dailės akademija). „M.K.Čiurlionio kūrybos refleksija Lietuvos dailėje“
Yumiko Nunokawa (Japonija). „M.K.Čiurlionis Japonijoje“
Naujausių V.Landsbergio, S.Urbono, R.Okuličiaus-Kozarino knygų apie M.K.Čiurlionį ir jo fortepijoninės muzikos kompaktinių plokštelių pristatymas
Pristato knygų autoriai ir sudarytojai, plokšteles – muzikologas Darius Kučinskas
Diskusijos. Konferencijos aptarimas

15 val., Socialinių paslaugų centras (Veisiejų g. 17)
Smuiko muzikos valanda
Meistriškumo mokyklos smuikininkai

18 val., Druskininkų miesto muziejaus terasa
Smuiko muzika
Meistriškumo mokyklos smuikininkai

20 val., Druskininkų miesto muziejus
Osvaldo Balakausko kūrybos vakaras
Aidas Puodžiukas (smuikas),
Dainius Puodžiukas (fortepijonas),
Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“
Laima Šulskutė (fleita)
Rolandas Romoslauskas (altas)
Sergejus Okruško (fortepijonas) 

 


Rugpjūčio 5 d.

11 val.

Ekskursija konferencijos M.K.Čiurlionis ir pasaulis dalyviams po M.K.Čiurlionio pamėgtas vietoves, Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką Naujasodės kaime (ekskursijos vadovas – menotyrininkas Adelbertas Nedzelskis)

15 val., Mokymo ir informacijos centras GIRIOS AIDAS (M.K.Čiurlionio g. 102)
Pokalbis prie apskrito stalo Gamta – kūrybinių galių, grožio ir sveikatos šaltinis
Pokalbio ir popietės vedėja muzikologė Zita Kelmickaitė
Dalyvauja Vilius Margelis, Druskininkų vyriausiasis architektas
Adelbertas Nedzelskis, menotyrininkas
Eugenijus Drobelis, gamtos mokslų daktaras
Viktoras Klimas, Druskininkų urėdas
16 val.

Dzūkų krašto papročių, dainų ir šokių popietė
Druskininkų miesto bendrijos meno kolektyvai

18 val., Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokykla
Seminaras Jaunasis atlikėjas ir scena
Vadovė Nijolė Prascevičienė
Dalyvauja smuikininkė Dalia Stulgytė Schmalenberg (Vokietija)
20 val., Druskininkų miesto muziejus

Kamerinės muzikos koncertas
Roberto Schumanno 200-osioms gimimo metinėms
Viktorija Marija Zabrodaitė (fleita)
Vilma Rindzevičiūtė (fortepijonas, Šveicarija)
Daniel Zbinden (fortepijonas, Šveicarija)
Jaunieji smuikininkai
Programoje - R.Schumanno, M.K.Čiurlionio, J.Brahmso kūriniai
 


Rugpjūčio 6 d.

15.30 val., Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčia
Smuiko muzikos valanda
Meistriškumo mokyklos smuikininkai

17 val., Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokykla
Seminaras Atrasti vaikuose talentą
Vadovė Nijolė Prascevičienė
Dalyvauja smuikininkė Dalia Stulgytė-Schmalenberg (Vokietija)
18 val.

Lietuvos kompozitorių smuiko muzikos koncertas
Meistriškumo mokyklos smuikininkai
Dalyvauja Druskininkų M.K.Čiurlionio mokyklos moksleiviai, J.Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatai
 


Rugpjūčio 7 d.

16 val., Druskininkų bažnyčia

Sakralinės muzikos valanda
Meistriškumo mokyklos smuikininkai

18 val., prie paminklo Lietuvai „Mindaugas
Smuiko muzika
Meistriškumo mokyklos smuikininkai 

 


Rugpjūčio 8 d.
12 val., Druskininkų M.K. Čiurlionio muzikos mokykla

Meistriškumo mokyklos Pabaigos koncertas

16 val., „Draugystės sanatorijos“ Raudonoji salė
Smuiko muzikos šventės Pabaigos koncertas
Meistriškumo mokyklos smuikininkai
19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Deividas Staponkus (baritonas)
Renata Marcinkutė-Lesieur (vargonai)
Programoje - M.K.Čiurlionio, G.F.Händelio, J.S.Bacho, F.Schuberto kūriniai

 

 

Rugpjūčio 14 d., Centras „Dainava“ (Maironio g. 22)
Lietuviškos muzikos koncertas
Sabina Martinaitytė (sopranas)
Egidijus Bavikinas (tenoras)
Andrejus Apšega (baritonas)
Liudas Mikalauskas (bosas)
Audronė Eitmanavičiūtė (fortepijonas)
Programoje - M.K.Čiurlionio, V.Kuprevičiaus, F.Bajoro, V.Juozapaičio kūriniai

 


Rugpjūčio 15 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Mindaugas Žemaitis (baritonas)
Saulius Petreikis (trimitas)
Karolina Juodelytė (vargonai)
Rimvydas Mitkus (vargonai)
Programoje - M.K.Čiurlionio, J.S.Bacho, O.Lindbergo, G.F.Händelio kūriniai

 


Rugpjūčio 21 d., 20 val., Druskininkų miesto muziejaus terasa
Druskininkų serenados. Vasariškos miniatiūros su M.K.Čiurlioniu
Lietuvos obojininkų kvartetas
     Robertas Beinaris (obojus, meno vadovas)
     Tomas Bieliauskas (obojus)
     Laura Kasinskaitė (meilės obojus)
     Petras Kuraitis (anglų ragas)
Sergijus Kirsenka (tūba)
Martynas Beinaris (vokalas)
Gertrūda Beinarytė (altas)
Programoje - M.K.Čiurlionio, J.S.Bacho, J.Strausso, A.Piazzolla kūriniai


 

Rugpjūčio 22 d.

12 val., Senosios Varėnos bažnyčia
19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Regina Maciūtė (sopranas)
Laura Zigmantaitė (mecosopranas)
Gediminas Kviklys (vargonai)
Programoje - M.K.Čiurlionio, J.S.Bacho, A.Vivaldi kūriniai

 

 

Rugpjūčio 28 d., 20 val., Druskininkų miesto muziejus

Stein Skjervold (baritonas, Norvegija)
Giedrė Muralytė Eriksonė (fortepijonas)
Programoje - M.K.Čiurlionio, C.Debussy, A.Skriabino, F.Poulenco kūriniai

 


Rugpjūčio 29 d., 19.30 val., Druskininkų bažnyčia
Vytenis Gurstis (fleita, D.Britanija)
Virginija Survilaitė (vargonai)
Programoje - M.K.Čiurlionio, J.Naujalio, J.S.Bacho kūriniai

 


Rugsėjo 22 d.
16 val., M.K. Čiurlionio memorialinis muziejus
Druskininkų M.K.Čiurlionio muzikos mokyklos moksleivių ir mokytojų koncertas
Druskininkų moksleivių piešinių ir rašinių M.K.Čiurlionio kūrybos temomis konkursų laureatų apdovanojimas

20 val., SPA Vilnius SANA
Aleksandro Vitulskio tapybos darbų parodos atidarymas
Koncertas Gražiausios lietuvių ir pasaulio kompozitorių dainos
Skirta Virgilijaus Noreikos garbingam jubiliejui
Virgilijus Noreika ir jo mokiniai
Vedėjas - muzikologas Vaclovas Juodpusis

 


Nuo birželio 20 d. iki rugsėjo 22 d., kiekvieną penktadienį, 17 val.,
M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje bus rodomi Liudvikos Pociūnienės filmai apie M.K. Čiurlionį „Čiurlionio kodas“

 

 

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

 

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).