Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Rytis Ambrazevičius


Rytis Ambrazevičius pagal magistro diplomą – fizikas, pagal mokslų daktaro – muzikologas, taigi sieloje – muzikuojantis fizikas. Muzikavimo ištakos – vaikystėje, Aukštaitijos kaime, dainuojant su seneliu. 1986 metai ypatingi – Rytis ateina į VU Istorijos fakulteto folkloro ansamblį, giliai panyra į liaudies dainą ir susidomi kanklėmis. Taip pat gilinasi į balso techniką, akustiką, muzikos psichologiją, todėl gimsta daug šios tematikos mokslinių darbų. Taigi dabar R. Ambrazevičius – Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos kompozitorių sąjungos, įvairių tarptautinių mokslo draugijų narys. Vis dėlto, nepaisant intensyvios pedagoginės ir mokslinės veiklos, R.Ambrazevičius išlieka tradicinio dainavimo adeptu – šį stilių jis plėtoja su savo vadovaujama folkloro grupe „Intakas“, vadovauja tradicinio dainavimo meistriškumo kursams, ir ne tik Lietuvoje. Ryčiui nesvetimi ir įvairūs folkloro jungimo su kitokia muzika eksperimentai. Jis buvo įkūręs postfolkloro grupę „Namo“, daug metų dainuoja, groja ir kuria kompozicijas folkroko grupei „Atalyja“. Taip pat groja solo kanklėmis tradicine ir postfolkloro manieromis – ir pritardamas senosioms lietuvių liaudies dainoms, ir savitai improvizuodamas.

Algirdas Klova


Interneto svetainė:
www.personalas.ktu.lt/~rytambr/cv.html
Įžanga
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
Pavyzdžiai

Tupi gegužėlė (1.3 mb)
Atlėkė lėkė (1.49 mb)
Bajorai (1.34 mb)
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).