Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Intakas


Intaką Rytis Ambrazevičius įkūrė 1989 m. Tai buvo nemažas ansamblis. Nuolat pildomą ansamblio repertuarą sudarė apie 300 dainų, keliasdešimt šokių ir instrumentinės muzikos kūrinių. Pradžioje daugiausiai dainuotos dainos, ansamblio dalyvių surinktos lauko ekspedicijose (Švenčionių, Šalčininkų rajonuose, Punsko-Seinų krašte) surinktos dainos, taip pat archyvinės ir publikuotos kalendorinio metų ciklo dainos. Ypatingos reikšmės ansamblio skambesiui ir stiliui turėjo „dainų karaliaus“ iš Žagarių kaimo (Seinų valsčiaus) Jono Jakubausko palikimas, iš kurio ansamblio vadovas užrašė apie 200 dainų. Šiuo metu koncertuojantis „Intakas“ – tai vyrų trio (Rytis Ambrazevičius, Giedrius Šmuilaitis ir Vytenis Umbrasas). Jo repertuare – šienapjūtės, karinės-istorinės ir kitos „vyriškos“ dainos, atliekamos tradicine lietuvių liaudies dainavimo maniera. Tačiau senasis „Intakas“ ir toliau gyvuoja kaip klubas, drauge švenčia kalendorines šventes, renkasi kitomis progomis. Neseniai atsirado ir „Zuikių mokyklėlė“, į kurią „Intako“ nariai ateina su savo mažiausiomis atžalomis. Ansamblio vadovas – etnomuzikologas, muzikos psichologas ir akustikas prof. dr. Rytis Ambrazevičius dėsto Kauno technologijos universitete bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Algirdas Klova


Interneto svetainė:
www.etno.lt/index.php/en/vilnius-folklore-ensembles/185-intakas
Įžanga
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).