Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Kūlgrinda


Kūlgrinda - tai slaptas, akmenimis grįstas kelias po vandeniu, per pelkę ar ežerą, senovėje laikytas ir įšventinimo keliu. Paslaptimi dvelkia ir šios apeiginio folkloro grupės giesmės, unikalios senosios sutartinės, maldos ir šokiai, lydimi griausmingų būgnų, dūdmaišių ir kitų instrumentų. „Kūlgrindos“ dalyviai pasirodymų metu puošiasi istoriniais kostiumais, imituojančiais senuosius X-XII amžių apdarus, baltiškais žalvariniais papuošalais ir tradiciniais raštais austomis juostomis. Pastaraisiais metais grupė įrašė ir išleido albumus „Ugnies Apeigos“ (2002), „Perkūno Giesmės“ (2003), kartu su Doniu - kalėdinį projektą „Sotvaras“ (2004). 2005 metais pasirodžiusi kompaktinė plokštelė „Prūsų giesmės“ skirta iš amžių glūdumos atgaivinamai magiškai prūsų kalbai.

Ugnius Liogė


Interneto svetainė:
www.romuva.lt/kulgrinda
Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Giesmės Žemynai - Loduta, loduta (2.86 mb)
Prūsų giesmės - Prūsa, tū sestrīka (992.65 kb)
Šaly kelio jovaras stovėjo (1.34 mb)
"Ugnies apeigos", Dangus Records 2002

Jori, šildyk žamį (824.49 kb)
"Perkūno giesmės", Dangus Records 2003

Sotvaras - Vidury lauko (1.17 mb)
VIDEO: Dijūta
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).