Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Loreta Sungailienė


Grynakraujė žemaitė, gimusi šiaurės vakarų Lietuvoje, Skuode. Nors gyvena Vilniuje, yra išsaugojusi gimtąją tarmę ir dainavimo tradiciją. Žemaičių moterys paprastai dainuoja žemai, vangiai, tad Loretos Mukaitės balsas nėra tipiškas „žemaitiškas“. Tai aukštas, vingrus, lengvas balsas, leidžiantis dainininkei subtiliai išvingiuoti melodiją. Apie tokį balsą dainose sakoma: „Mano mergelės gražus balselis, kaip Palangos varpelis“. Dainininkės savitą interpretaciją lemia ne tik balso tembras, bet ir lyrinė, romantiška prigimtis. Žemaičių dainas ji populiarina solo ir su jos suburtu žemaičių akademinio jaunimo ansambliu „Virvytė“.

Daiva Račiūnaitė-Vyčinienė


Įžanga
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Vuoj strazdeli, strazdeli - Bernelis supava – vestuvių (Raseinių r., Ginčaičių k.) (880.82 kb)
Vuoj strazdeli, strazdeli - Ont vėina vingė – vestuvių (Palanga) (1.33 mb)
VIDEO: Volungelė
fragmentas iš festivalio "Skamba skamba kankliai 2006" uždarymo koncerto.

VIDEO: Tai saulalė stulpavojo
fragm. iš ZAP.4 Elementai, Ugnis, muzika: Linas Rimša / lietuvių liaudies, atl.: Loreta Sungailienė, Diana Meyo (voc), mušamųjų instrumentų ansamblis Hand Voices, Jonas Jurkūnas (oud). Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2007.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).