Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Pristatoma pirmoji lietuviškų džiazo temų rinktinė
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2013-05-06

Pristatoma pirmoji lietuviškų džiazo temų rinktinė [Džiazas]


Gegužės 8 d., trečiadienį, 20 val. muzikos klube „Tamsta“ (A. Strazdelio g. 1, Vilniuje), vietoj įžangos į kasmetinį jaunųjų džiazo atlikėjų konkursą „Vilnius Jazz Young Power“, žodinėmis ir muzikinėmis improvizacijomis bus pasitikta neseniai pasirodžiusi lietuviškų džiazo temų rinktinė „Nuo bliuzo iki sutartinės. 33 Lietuvos džiazo kūrėjų temos“.

 

Tai pirmasis šalies natų leidybos istorijoje lietuviškų džiazo temų rinkinys, kurį sudarė ir parengė žinoma Lietuvos džiazo istorikė, kritikė ir pedagogė, radijo laidų vedėja Jūratė Kučinskaitė. Natų leidinį ir jį palydinčią kompaktinę plokštelę Lietuvių muzikos antologijų serijoje išleido Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC). Rinkinio išleidimą parėmė Kultūros rėmimo fondas.

 

Beveik visi Lietuvos džiazo atlikėjai kartu yra ir aktyvūs kūrėjai, išleidę į pasaulį daugybę įsimintinų džiazo kompozicijų, pelniusių publikos simpatijas ir profesionalų pripažinimą įvairių šalių džiazo scenose. Iki šiol jos buvo fiksuotos ir plačiau prieinamos tik garso įrašų pavidalu. Dėl šios priežasties didžioji dalis Lietuvos džiazo muzikų originalios kūrybos likdavo kūrėjų galvose ir jų pačių atliekamame repertuare.

 


Viršelio dailininkė Mingailė Apulskytė-Budvytienė

Kaip žinome, spontaniškam muzikavimui džiazo muzikoje dažnai pasitelkiamos visiems „pokalbio“ dalyviams žinomos temos. Tarp improvizacinės muzikos atlikėjų jos sklinda ne vien įrašuose fiksuotų kompozicijų pavidalu, bet ir pasaulyje nuolat leidžiamų džiazo „standartų“ natų leidiniuose – savotiškuose džiazo muzikantų kasdienių pratimų ir improvizacinių idėjų kompendiumuose. Tik vargu ar kuriame nors jų aptiktume bent vieną Lietuvos džiazo kūrėjų temą. Šią akivaizdžią spragą Lietuvos džiazo notografijoje ėmėsi pildyti muzikologė Jūratė Kučinskaitė ir Muzikos informacijos ir leidybos centras, pirmajam lietuviškų džiazo temų rinkiniui atrinkę šešiolikos žinomų džiazo kūrėjų temas.

 

Pasak rinkinio sudarytojos J. Kučinskaitės, „siekiant leidiniui suteikti labiau edukacinį nei enciklopedinį pobūdį, temos išdėstytos augančio harmonijos, ritmikos, melodikos sudėtingumo tvarka. Daugumą jų pateikiamos džiazo rinkiniams įprastu būdu: užrašoma tik melodija ir sutartiniais ženklais žymimi ją lydintys akordai. Pateikiant temas sąmoningai atsisakyta griežtų nurodymų, kad atlikėjai būtų laisvi improvizuoti ir formuoti kūrinį pagal savo galimybes ir meistriškumo lygį.“

 

Kiekvieno kūrėjo temas leidinyje palydi trumpas autoriaus pristatymas dviem kalbomis, o kai kuriais atvejais ir komentaras apie autoriaus numatomą temos (-ų) plėtotę. Pridedamoje kompaktinėje plokštelėje įrašytos kai kurios kompozicijos puikiai iliustruoja, kaip išradingai savo temas plėtoja leidinyje pristatomi džiazo kūrėjai ir jų kolektyvai. Rinkinys „Nuo bliuzo iki sutartinės“ pirmiausia skirtas mokantiems ir besimokantiems džiazo muzikos, tačiau ir patyrę muzikai čia galės pasisemti įkvėpimo savitai kūrybinių idėjų plėtotei.

 

Gegužės 8 d. klube „Tamsta“ leidinį pristatys jo sudarytoja, muzikologė Jūratė Kučinskaitė ir MILC leidybos koordinatorė Veronika Janatjeva. Renginio metu pasirinktomis lietuviškomis temomis improvizuos Dmitrijus Golovanovas (klavišiniai) ir Juozas Kuraitis (saksofonas) – vieni iš rinktinėje pristatomų autorių, anksčiau pelniusių laurus ir jaunųjų džiazo kūrėjų konkurse „Vilnius Jazz Young Power“. Naujuoju natų leidiniu, kaip paskatinamuoju prizu, šiemet bus apdovanoti į finalinį konkurso turą atrinkti dalyviai.

 

Daugiau informacijos apie konkursą:

http://www.vilniusjazz.lt/news/news.php?id=1360766212

Informacija apie bilietus ir staliukų rezervavimą klube „Tamsta“:

http://www.tamstaclub.lt/

 

Renginio metu leidinį bus galima įsigyti pigiau. Vėliau jis bus parduodamas Natų knygyne (Totorių g. 20, Vilnius) ir Muzikos informacijos ir leidybos centre (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius).

 

MILC inf.


Prikabinti failai

Titulinis psl. ir turinys (281.09 kb)

CD turinys (290.16 kb)

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).