Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Festivalyje „Varšuvos ruduo“ – lietuvių kompozitorių kvartetas „Diissc Orchestra“
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2014-09-24

Festivalyje „Varšuvos ruduo“ – lietuvių kompozitorių kvartetas „Diissc Orchestra“ [Klasikinė / Šiuolaikinė]


 

Po sėkmingo pasirodymo viename svarbiausių Berlyno festivalių „CTM“, skirto šiuolaikinei

elektroninei muzikai, lietuvių kolektyvas „DIISSC Orchestra“ (kompozitoriai Vytautas V. Jurgutis, Antanas Jasenka, Jonas Jurkūnas ir Martynas Bialobžeskis) jau šį penktadienį atverčia dar vieną svarbų puslapį savo ansamblio biografijoje. Lenkijos sostinėje programą, pavadintą „Venta“ (sukurtą 2012 metais projektui „SoundExchange“, kurio renginiai vyko daugelio Rytų Europos šalių miestuose), lietuviai atliks viename garsiausių Europos šiuolaikinės muzikos festivalių „Varšuvos ruduo“.

 

Keturių lietuvių kompozitorių (Antanas Jasenka, Vytautas V. Jurgutis, Jonas Jurkūnas ir Martynas Bialobžeskis) kolektyvas „DIISSC Orchestra“ susibūrė 2008 metais. Nuo pat susikūrimo pradžios jie buvo kviečiami dalyvauti svarbiausiuose Lietuvos šiuolaikinės muzikos festivaliuose, koncertavo Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje, Vokietijoje.  Kolektyvo nariai atlieka ne vien savo kompozicijas, bet ir įvairių pasaulio kompozitorių muziką, savo pasirodymams kuria gyvas vaizdo projekcijas, muzikai atlikti pasitelkia diskų grotuvus, laikmačius, aparatūros trikdžius ir kitokias „žemąsias technologijas“. „DIISSC Orchestra“ pateikia šiuolaikinę muziką kaip intriguojantį muzikinį nuotykį, įdomų pasivaikščiojimą plačiu garsų pasauliu, kurio atomazga kaskart nenuspėjama. Netikėtais sceniniais sprendimais ir energingu muzikavimu „orkestras“ siekia sukurti kaitrią roko koncerto atmosferą skambant šiuolaikinei elektroninei muzikai.

 

Programa „Venta“  2012 metais buvo specialiai sukurta Vokietijos elektroninės muzikos festivaliui „SoundExchange“, kurio koncertai keliavo per Rytų Europos šalių sostines, o baigiamasis koncertas vyko Chemnico mieste Vokietijoje. Jo metu buvo atliktos geriausiai įvertintos visų festivalio koncertų programos, tarp jų ir „Venta“, sukurta naudojant dar sovietiniais metais gamintus to paties pavadinimo lietuviškus sintezatorius. Autoriai šiais instrumentais gyvai groja koncertuose, taip pat naudoja įrašytus ir jau šiuolaikinių technologijų pagalba perkurtus sintezatorių tembrus.

 

Kolektyvo nariai džiaugiasi, galėdami savo kūrybą pademonstruoti itin gilias tradicijas turinčiame „Varšuvos rudens“ festivalyje ir neslepia, kad jiems tai – nemenkas iššūkis. „Pirmą kartą grosime tokio lygio festivalyje, todėl natūralu, kad yra ir jaudulys, ir noras pasirodyti kuo geriau. Kita vertus, šią programą atliksime ne jau ne pirmą kartą, todėl tikimės, kad „Varšuvos rudens“ publika tikrai liks patenkinta ir sudominta“, teigia vienas kolektyvo narių Martynas Bialobžeskis. Pasak kito kolektyvo nario Vytauto Jurgučio, „tai puiki galimybė mūsų ansambliui – į „Varšuvos rudenį“ suvažiuoja daugybė Europos muzikinių festivalių prodiuserių, garsių menininkų, todėl tikimės, jog būsime pastebėti ir teigiamai įvertinti“.

 

„Diissc Orchestra“ koncertas „Varšuvos rudens“ festivalyje – rugsėjo 26 dieną, 22 val. 30 min. menų centre „Fabryka Trzciny“ (Fabryka Trzciny Arts Centre, 14 Otwocka St.).

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).