Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Naujienos > Ramintos Šerkšnytės „Vasarvidžio giesmė“ keliauja per pasaulį
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

NAUJIENOS

2009-09-17

Ramintos Šerkšnytės „Vasarvidžio giesmė“ keliauja per pasaulį [Klasikinė / Šiuolaikinė]


Naujas kompozitorės Ramintos Šerkšnytės kūrinys „Vasarvidžio giesmė“ styginių orkestrui (2009) kartu su „Kremerata Baltica“ kolektyvu keliauja per pasaulį. Premjerinių naujojo opuso atlikimų turas prasidės rugsėjo 18 d. Braunšveige ir nusitęs per Freiburgą (09.21), Vieną (09.22 Musikverein salėje), Honkongą (11.13-14) ir Taipėjų (11.20), o rugsėjo 30 dieną skambės šį kūrinį užsakiusios Kronbergo akademijos Violončelės festivalio koncerte Frankfurte, Naxos salėje.

 

„Vasarvidžio giesmė“ buvo kuriama specialiai „Kremerata Baltica“ orkestrui ir pasak autorės, buvo „sumanyta tarsi panteistinė giesmė brėkštančiam rytui: kompozicijos  pradžioje iš pavienių garsų besiformuojanti melodija kūrinio eigoje išsiskleidžia įvairiausiomis spalvomis ir pavidalais (atskirų instrumentų rečitatyvais, solo ir duetų „arijomis“, ansamblių ir viso orkestro „chorais“ ). Galiausiai, pasiekusi savo ekstazinę kulminaciją, giesmė pamažu ištirpsta meditatyvioje „begalinės vasaros“ rytmečio muzikoje.“

 

Šis kūrinys – ne vienintelis Ramintos Šerkšnytės opusas, pamėgtas Gidono Kremerio vadovaujamo kolektyvo. Bemaž dvidešimtį kartų įvairiose pasaulio šalyse skambėjo ir vienas ankstyvųjų kompozitorės kūrinių – „De profundis“ styginių orkestrui (1998). Šią vasarą „Kremerata Baltica“ įrašė šį opusą su intencija išleisti jį savo būsimoje kompaktinėje plokštelėje.

 

MILC inf.

 

 

 

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).