Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Pop / Rock / Urban > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Umiko (Little Bird)


Atlikėja Umiko (Little Bird) – nestandartinė Lietuvos scenos asmenybė. Soliniai jos pasirodymai – asketiški ir minimalistiniai, žinomų biografijos faktų – ne itin daug, tačiau tai netrukdo šiai prie nešiojamojo kompiuterio palinkusiai dainininkei pelnyti ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių simpatijas. Tokių, kaip Prancūzijos festivalio „Europavox“ rengėjai, kurie išgirdę jos pasirodymą iškart pasikvietė Umiko koncertuoti. Tikrasis Umiko vardas – Elena Neniškytė. Jos praeityje – ne vienas bangas alternatyvios muzikos scenoje sukėlęs projektas, tarp jų – patrakusi grupė „Magic Mushrooms“ ir „Left I Right“. Ilgą skirtingų muzikinių patirčių kursą praėjusi atlikėja nusprendė kurti viena. Ši kūryba, kurioje elektroninis minimalizmas, triphopas ir dub susijungia su hipnotizuojančiu vokalu, jau įamžintas dviejuose albumuose - „Wave“ (2012 m.) ir „Flat Records“ (2014 m.). Pastarasis įrašytas atlikėjos bute – be jokių pakartojimų, tiesiog įamžinant akimirkos jausmus ir nuotaiką. Šiuo metu Umiko yra ir dviejų žymiausių Lietuvos regio/dub grupių – „Ministry Of Echology“ ir „Dubenėlis“, yra įrašiusi muzikos su elektroninės muzikos kūrėjais Emery ir Semi Sense. Tačiau būtent solinė kūryba – meditatyvi, nepasiduodanti apibūdinimams – išlieka ryškiausias ir labiausiai intriguojantis Umiko veiklos akcentas.

 


Interneto svetainė:
soundcloud.com/umiko
Įžanga
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
Pavyzdžiai

Breeze (1.58 mb)
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).