Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Tylos Labanoro


Dūdmaišininkų Gvido Kovėros ir Todaro Kaškurėvičiaus sukurtas projektas, atgaivinantis užmirštą baltišką tradiciją. Labanoro dūda (dar kitaip vadinama dūdmaišiu, kūline su ūku, dūdragine, kūline dūda, murenka ir pan.) yra tradicinis lietuvių liaudies instrumentas. Saviti tokio tipo dūdmaišiai buvo paplitę jau XV-XVI amžiuje ne tik Lietuvoje, bet ir dabartinėje Vakarų Gudijos teritorijoje bei Latvijoje. 2005 metais abu muzikantai įrašė albumą „Tylos Labanoro“, kurio kompozicijos įgrotos pagal išlikusius autentiškus baltiškų dūdmaišių pavyzdžius pagamintais instrumentais. Šiuolaikiško skambesio šiam albumui suteikia žymus džiazo atlikėjas saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Šis albumas yra dalis UNESCO remiamo projekto „Labanoro dūda“, 2006 metais jis pristatytas keliais įspūdingais koncertais Lietuvos miestuose.

Ugnius Liogė


Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Tylos Labanoro - Apie vėžę (1.23 mb)
Tylos Labanoro - Apie žaizdą (1.48 mb)
Tylos Labanoro - Apie liudininką (1.24 mb)
VIDEO: Tylos Labanoro cimbolistų vasaros stovykloje.
iš Evaldo Vyčino archyvo. Filmavo: Artūras Čeponis, Ignalina, 2006.

VIDEO: Tylos Labanoro Bernardinų bažnyčioje, Vilnius
atl.: Gvidas Kovėra, Todar Kaškurėvič (dūdmaišiai), Rytis Kamičaitis (tabla), Petras Vyšniauskas (sax). Iš Gvido Kovėros arch., 2006.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).