Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

ĮVYKIAI. Baltijos šalių kultūra Šiaurės Reino Vestfalijoje

Šių metų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros dienų Šiaurės Reino Vestfalijoje programa visai neprimena formalaus ir "valdiško" renginio, ji gerokai nutolusi nuo panašių "kultūros dienų" klišių. Joje dominuoja "jaunasis menas" ir įvairūs menų bei stilių ribas peržengiantys renginiai. Parodos, kinas, literatūra, teatras, šokis, muzika susijungs į tris mėnesius truksiantį renginių kaleidoskopą, kuris suteiks nemažai galimybių Vokietijos publikai artimiau pažinti tris jaunas Baltijos valstybes.

 

Lietuvių muziką festivalyje reprezentuoja renginiai įvairiausiai publikai. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pasirodys keturiuose koncertuose Dortmunde, Miunsteryje bei Kiolne ir pristatys kelias skirtingas programas su solistais Florence Sitruk (arfa) bei Reinbertu Eversu (gitara), kurie su orkestru atliks du naujus festivalio užsakymu parašytus lietuvių kompozitorių kūrinius: Osvaldo Balakausko Koncertą arfai ir styginiams (2006) bei Anatolijaus Šenderovo "Miražą" gitarai ir styginiams (2006). Kelias, daugiausia lietuvių muzikos, programas Kiolne bei Miunsteryje grieš Čiurlionio kvartetas.

Festivalio rėmuose Miunsterio aukštojoje muzikos mokykloje (Musikhochschule Münster) gegužės 29 - birželio 3 d. rengiamas penkių muzikos akademijų (Rygos, Vilniaus, Talino, Vroclavo ir Miunsterio) projektas "Musik unserer Zeit" (Mūsų dienų muzika).

Tarptautiniame džiazo festivalyje "europhonics" Dortmunde, taip pat Bielefelde ir Kiolne programą "Modernus džiazas iki laisvos improvizacijos" pristatys Petro Vyšniausko grupė.

Lietuvių elektroninei muzikai atstovaus klubinės scenos aktyvistai Dublicate, Partyzanai, Rüt Rüt ir FusedMarc. Pastarieji sužavėjo vokiečių organizatorius savo įspūdingais pasirodymais, primenančiais Portishead, Björk ar Stereolab.

 

Lietuvos muzikos link Nr. 12

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).