Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

ĮVYKIAI. Loretos Narvilaitės premjera Alexandre'o Paley festivalyje

Kompozitorės Loretos Narvilaitės muzika "krito į akį" amerikiečių pianistui Alexandre'ui Paley. Praėjusiais metais gastroliuodamas Lietuvoje, jis atliko jos opusą "Juodi balti trumpėjantys garsai" fleitai, altui ir fortepijonui (2005). Susižavėjęs šiuo kūriniu, pianistas susitarė ir dėl naujo. Taip atsirado impresionistinė kompozicija poetišku pavadinimu "Ryto prieblanda staiga pavirto jūra pražydusių vyšnių" fleitai, klarnetui, altui, violončelei ir fortepijonui. Kūrinys bus atliktas balandžio 27 d. Moulin d'Andé (Prancūzija), 15-ajame Alexandre'o Paley ir jo draugų festivalyje (Festival Alexandre Paley et ses amis), kuris šiemet yra "dedikuotas" fortepijonui. Todėl ir naujajame Loretos Narvilaitės opuse fortepijonas atlieka solisto vaidmenį: virtuoziški žėrintys arpeggio pasažai sukuria mirgėjimo įspūdį, kitų instrumentų tęsiamos linijos nusidriekia tarsi pamažu besisklaidanti prieblanda. Šitaip autorė mėgina perteikti japoniško haiku, kurio eilutę pasiskolino savo kūrinio pavadinimui, atmosferą. Festivalio programose taip pat dalyvauja lietuvių atlikėjai Laima Šulskutė (fleita) ir Rolandas Romoslauskas (altas).

 

Lietuvos muzikos link Nr. 12

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).