Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Rūta Gaidamavičiūtė. Muzikos įvykiai ir įvykiai muzikoje

Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2008.

 

Anot knygos autorės, muzikologės Rūtos Gaidamavičiūtės, šioji knyga sumanyta tarsi savotiškas diptikas: pirmoji dalis („Lietuvių muzikos savitumo paieškos“) yra mokslinė studija, o antroji („Atvertys, akimirkos, faktai“) – šaltinių publikacija, kurioje pateikti pokalbiai ir užfiksuoti Lietuvos kultūriniam gyvenimui svarbūs įvykiai.

 

Knygoje išryškėja pagrindinės XX a. lietuvių muzikos savitumo paieškų kryptys. Čia akcentuojamas kompozitorių dėmesys pasaulio muzikoje vykusiems procesams, antrosios modernizmo bangos ypatumams, liaudies muzikos būvio profesionaliojoje muzikoje problematikai, modernizmo ir archaikos jungtims, Fluxus atgarsiams ir kt.

 

Tai jau ketvirtoji Rūtos Gaidamavičiūtės knyga, sudaryta ir išleista per pastaruosius penkerius metus.

 

Kaina: 4.34 € / 15 Lt

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).