Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Jūratė Vyliūtė. Lietuvių muzikai Vokietijoje 1944-1949

Vilnius: Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, „Scena“, 2005.

 

Antrajam pasauliniam karui baigiantis, iš Lietuvos į Vakarus pasitraukė daugiau kaip pusė muzikos specialistų. Ir beveik visi į Vokietiją, kur penkerius metus DP stovyklose gyveno labai sunkiomis sąlygomis, tačiau saugojo profesijos prestižą, kūrė. Į Lietuvą didžioji muzikų dalis taip ir negrįžo.

Muzikologė Jūratė Vyliūtė knygoje „Lietuvių muzikai Vokietijoje 1944-1949“ naudojosi ir archyviniais dokumentais, ir privačiais rinkiniais, enciklopedijomis, proginiais bei specialiaisiais leidiniais, prisiminimais.
Medžiaga skirstoma į skyrius pagal muzikų specialybę ir pagal veiklos pobūdį. Tekstą papildo ano laikotarpio nuotraukos, laiškai.

 

Kaina: 4.34 € / 15 Lt

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).