Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Poetics and Politics of Place in Music. Proceedings from the 40th Baltic Musicological Conference

Parengė Rūta Stanevičiūtė ir Lina Navickaitė-Martinelli

Vilnius: Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2009


1967 metais Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikologai pradėjo rengti Baltijos muzikologų konferencijas. Pratęsdamos tarpukario metų Baltijos muzikos savaičių tradicijas, šios konferencijos ženkliai prisidėjo plėtojant trijų kraštų muzikologų bendruomenių bendradarbiavimą ir kultūrinį dialogą. Jau keturiasdešimt metų organizuojamos kasmet Rygoje, Vilniuje ar Taline bei kituose Baltijos valstybių miestuose, jos praturtino nacionalines muzikos kultūras ir susilaukė tarptautinio pripažinimo. Kartu šios konferencijos stiprino kultūrinio nonkonformizmo tendencijas politinės ir ideologinės priespaudos metais. Atkurtos Nepriklausomybės metais Baltijos muzikologų konferencijos tapo tarptautinės reikšmės forumais, atvirais visų muzikos mokslo disciplinų bei įvairiausių muzikos kultūrų specialistams.

40-oji Baltijos muzikologų konferencija įvyko Vilniuje 2007 metais, o jos temą inspiravo šiuolaikinės muzikologijos kultūrinis posūkis, aktualizavęs muzikos kaip kūrybos praktikos ir meninės patirties ryšius su jos kultūriniais ir socialiniais kontekstais. Konferencijos tema „Muzika ir genius loci: poetika ir politika“ nukreipia į pačias kūrybiškumo ištakas - muzikų ir muzikavimo ryšius su terpe, bendruomene, tradicija. Kaip šias ilgaamžes muzikos kultūros dominantes keičia technologinės ekspansijos, globalinių migracijų ir kultūrinio maišymosi iššūkiai? Visa tai aptaria konferencijos dalyviai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Serbijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos, Austrijos, Vokietijos, Lietuvos, kurių pranešimai ir spausdinami šioje knygoje.

 

Kaina: 4.34 € / 15 Lt

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).