Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Edwin Geist


Edwinas Geistas (1902-1942) - vokiečių kompozitorius ir muzikologas, nemažai nuveikęs Lietuvai bei lietuvių muzikai. Savo veikla ir kūryba jis įėjo ne tik į vokiečių, bet ir į lietuvių muzikos istoriją. Edwino Geisto gyvenimo kelias trumpas ir dramatiškas. Pusiau žydiškos kilmės muziko kūryba buvo uždrausta atlikti hitlerinėje Vokietijoje, o pats kompozitorius, sukūręs monumentalių simfoninių, operinių ir kamerinių veikalų, rašęs libretus ir analitinius straipsnius, buvo sušaudytas karo metais Lietuvoje. Dalis Edwino Geisto kūrybinio palikimo po karo iškeliavo į Vokietiją ir pradingo, Lietuvoje liko tik keletas kūrinių. Kai kurios kompozicijos dvelkia Richardo Wagnerio ir Albano Bergo stilių sinteze, juntama Richardo Strausso, Naujosios Vienos mokyklos įtaka.

Renata Varanavičiūtė


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
MILC biblioteka:
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).