Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis


Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) yra svarbiausia figūra lietuvių nacionalinės kultūros istorijoje, įkūnyjusi atgimstančios tautos aspiracijas ir susiejusi jas su aktualiausiomis amžių sandūros Europos meno tendencijomis. Čiurlionis kaip kompozitorius baigė dvi aukštąsias muzikos mokyklas Varšuvoje ir Leipcige, o vėliau ryžosi tapti profesionaliu dailininku, vis mažiau laiko skirdamas muzikai ir galop visai nustodamas komponuoti. Jis išgarsėjo pirmiausia kaip itin originalus tapytojas, vizionieriškiems paveikslams suteikęs muzikinius pavadinimus (Preliudas, Fuga, Sonata), ir tik vėliau kaip pirmasis modernus lietuvių kompozitorius, gana ekspresyviuose vėlyvojo romantizmo stiliaus fortepijoninių miniatiūrų cikluose (1905-1909) naudojęs tautinius motyvus ir kai kuriuos konstruktyvistinius principus. „Nepaprastas muzikos ir tapybos kompozitorius," – atkreipdamas dėmesį į neįprastą Čiurlionio muzikos ir paveikslų jungtį, rašė Olivier Messiaenas. Čiurlionis sukūrė pirmuosius ir populiariausius lietuvių simfoninius veikalus – poemas "Miške" (1902) ir "Jūra" (1907), tačiau būdamas gyvas jų neišgirdo. Jis skelbė lietuviškojo meno ideologija tapusius pareiškimus, pabrėždamas archaiško folkloro reikšmę moderniai kūrybai: „Mūsų credo – tai mūsų seniausios dainos ir mūsų ateities muzika." Čiurlionio dailės, muzikos ir literatūrinis palikimas ligšiol yra nuolatinių sekimų ir inspiracijų šaltinis Lietuvos kūrėjams.

Šarūnas Nakas


Interneto svetainė:
www.ciurlionis.eu
Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Tekstai
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).