Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Benjaminas Gorbulskis


Nuotrauka: Valerijus Koreškovas
Benjaminas Gorbulskis (1925-1986), kompozitorius, pokarinės lietuvių estradinės muzikos pradininkas, kapelmeisteris, atlikėjas-instrumentininkas, dainininkas (baritonas). Pirmasis Lietuvoje Koncerte klarnetui panaudojo dodekafonines priemones, sukūrė koncertus beveik visiems orkestro instrumentams, o koncertą saksofonui parašė tuo laikotarpiu, kai šis dar buvo laikomas „neprestižiniu“ džiazo instrumentu. Sukūrė operą, baletą vaikams, miuziklą, 6 operetes, kūrinių pučiamųjų orkestrui, lietuvių liaudies instrumentams ir jų ansambliams, liaudies kapelai, estradiniams bei simfoniniams orkestrams, įvairių kamerinės muzikos kompozicijų, muzikos teatrui, kinui, radijui, cirko vaidinimams, viso apie 890 kūrinių. Labiausiai kompozitorių išgarsino jo melodingos ir įtaigios estradinės dainos (per 600). Legendomis apipintas ne tik jo kūrybos produktyvumas, bet ir begalinis darbštumas bei įgimtas humoro jausmas, stipri vidinė laisvė, nežabota fantazija ir optimizmas.
Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

Tavo mielos akys (1.74 mb)
muzika: Benjaminas Gorbulskis
žodžiai: Irena Mikšytė
atl. Benjaminas Gorbulskis


Tavo mielos akys (1.58 mb)
atl. Virgilijus Noreika, instr. ansamblis, vadovaujamas Benjamino Gorbulskio

Gero vėjo! (1.1 mb)
atl. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, dir. Romas Balčiūnas

Estradinės dainos - Grįžulo ratai (1.26 mb)
Estradinės dainos - Jūreiviška sakmė (1.05 mb)
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).