Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Jeronimas Kačinskas


Kompozitorius ir dirigentas Jeronimas Kačinskas (1907-2005) laikomas vienu ryškiausių tarpukario Lietuvos modernistų, pabrėžusių intuicijos ir individualumo reikšmę. Jis studijavo Prahoje pas Aloisą Hábą, iš jo perimdamas mikrotoninės ir ateminės muzikos sampratą: gamtoje bei žmogaus gyvenime niekas nesikartoja, todėl ir muzika turi būti kuriama nekartojamumo principu. Lietuvoje Kačinskas rašė mikrotoninius kūrinius ir įsteigė mikrotoninės muzikos klases Kaune ir Klaipėdoje, tačiau per Antrąjį pasaulinį karą visi mikrotoniniai kūriniai dingo. 1938 m. Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos kongrese Londone buvo aukštai įvertintas Kačinsko Nonetas, lygintas su Bélos Bartóko muzika. Emigravęs į JAV, Kačinskas rašė daugiausia religinius kūrinius, dirbo dirigentu ir pedagogu.

Šarūnas Nakas


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).