Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Remigijus Merkelys


Nuotrauka: Rūta Andrijauskaitė

Kompozitorius Remigijus Merkelys labiausiai pasitiki racionaliais komponavimo metodais. Nors per daugiau nei 20 kūrybos metų jis ne kartą bandė kažką keisti ar laužyti, dažniausiai konstruodavo tai sudėtingas, tai tyčia iki "pirmapradžių" apnuogintas struktūras. Ankstyvose chorinėse kompozicijose buvęs chorvedys Remigijus Merkelys ieškojo balso, kaip mažiausiai ištobulinto instrumento artikuliacijos ir išraiškos galimybės ("Iter Balticum", 1990; "Liber...", 1991; "Missa l'homme armé", 1991). Praėjusio amžiaus pabaigoje - šio pradžioje Merkelio kūrybos sąraše ypač pagausėjo instrumentinių kūrinių, kuriems būdingos fizinės ir metafizinės erdvės studijos bei pulsuojančios, naujos energetikos raiška ("Gemma", 1999; "MiKonst", 2000; "Septintas dangus", 2002; "Kompasas", 2003; "Evakuacija", 2004; GPS > North, 2009). Remigijus Merkelys: "Šalia tokių dalykų kaip energija ar erdviškumas mane domina ekstremaliai sudėtinga ir kartu efektinga muzikos kalba".


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
Tekstai
Nuotraukos
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).