Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Klasikinė / Šiuolaikinė > Kompozitoriai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
  Kompozitoriai
  Kūrinių paieška
  Natų leidiniai
  Įrašai
  MILC biblioteka
  Lietuvos muzikos link
  WNMM Nr. 18
  Knygos
  Kontaktai
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Jonas Nabažas


Jonas Nabažas (1907-2002) - pirmosios Kauno konservatorijos kompozitorių laidos absolventas, vienas pirmųjų Juozo Gruodžio mokinių, ištikimas savo mokytojo tradicijų tęsėjas. Sovietinių ideologų buvo kritikuojamas už muzikos "formalizmą", nors Jono Nabažo muzika romantinės krypties, nuosaikiai moderni. Negausų jo kūrybinį palikimą daugiausia sudaro kūriniai fortepijonui ir solinės bei chorinės dainos. Kompozicijoms būdingas spalvingumas, netikėta nuotaikų, melodijos vingių, akordų kaita, kompozitorius buvo vadinamas miniatiūros meistru. Jonas Nabažas daugiau nei 50 metų Konservatorijoje dėstė teorines disciplinas, yra parašęs monografinę apybraižą apie Juozą Gruodį, kitų straipsnių, recenzijų.

Renata Varanavičiūtė


Įžanga
Biografija
Kūriniai:
Natų leidiniai
Įrašų leidiniai
MILC biblioteka:
Pavyzdžiai

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).