Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Elektroninė > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Senoji estrada

Mūsų adresas

Empti

Biografija

Grupės Empti ištakos siekia 1993-uosius, kai keturi bendraminčiai, susižavėję drum'n'bass muzika, pradėjo drebinti Vilniaus alternatyvios muzikos sceną. Kolektyvo sudėtis ir muzikos stilius ne sykį keitėsi – susidomėję techno skambesiu, o vėliau – acid jazz ir disco estetika, Empti platesnės auditorijos dėmesio sulaukė 1999-aisiais, prie grupės jau prisijungus buvusiai roko grupių Dogbones ir Summerland vokalistei Giedrei Vitkauskaitei. Su ja įrašytas albumas "Estrada" (1999 m.) pelnė lietuviškos muzikos šedevro reputaciją ir atnešė tris Bravo statulėles (Metų albumo, Metų debiuto ir Metų šokių muzikos grupės). Grupės dainos "Saloje", "Gera mylėtis", "Pabandyk" užkariavo radijo stočių eterį ir iki šiol yra laikomos vienais įdomiausių šalies popscenos kūriniu. Šokių muzikos ir džiazo kokteilį sumaišiusios grupės karjerą pristabdė klavišininko Dariaus Janušonio mirtis – antrąjį albumą "Cunami" (2001 m.) išleidusi jau kaip G.Vitkauskaitė ir instrumentininko Pauliaus Kilbausko duetas, Empti netrukus išėjo neterminuotų kūrybos atostogų. Abu atlikėjai per tą laiką pasižymėjo kaip šalutinio projekto Overtone nariai, Paulius įkūrė įdomias elektroninės muzikos grupes Bango Collective ir Dublicate, o Giedrė užsiėmė pedagogine veikla ir tapo grupės Pieno lazeriai vokaliste. 2008-aisiais duetas nutraukė tylą ir vėl rengia koncertus, kuriuose greta naujai aranžuotų senų kūrinių skamba r'n'b prieskonį turinčios naujos dainos "Don't Miss The Party" ir "4 milimetrai". „Po mūsų išsiskirstymo niekas Lietuvoje nesukūrė geresnės popmuzikos“, -- sugrįžimo priežastį įvardijo P.Kilbauskas. Atsikūręs kolektyvas 2009-ųjų pradžioje laimėjo Pravda apdovanojimą Metų sugrįžimo  kategorijoje. Šiuo metu grupė neskubėdama kuria naują albumą ir savo kūryba tikisi sudominti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojus.
Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).