Armanto Gečiausko veiklos ištakos veržiasi iš DIY („pasidaryk pats“) etikos ir pankroko subkultūros. XX a. 10 deš. pabaigoje jis pradėjo leisti „fanzinus“, vėliau įsitraukė į ekstremalios muzikos grindcore grupes „Disforija“ ir „P.K.I.K.T.“, kurių kūrybinėje veikloje dalyvavo kaip vokalistas.
2004 metais įkūrė įrašų leidyklą „Perineum“, vėliau ir „Red Brick Chimney“. Šios dvi leidyklos išleido daugiau kaip 30 įrašų rankų darbo viršeliais CDR ir MC formatu. 2009 m. jis uždarė minėtas ir įkūrė naują nišinę įrašų leidyklą ir kartu kultūrinį ženklą „Agharta“. Šiuo vardu Armantas Gečiauskas organizuoja įvairius eksperimentinius, pogrindinius elektroninės muzikos ir performanso meno renginius (koncertų serijas ir festivalius „Speigas“, „SOTU festival Lithuania“, „Vilnius Noise Week“) bei leidžia įrašus MC formatu. 2006 m. pradėjęs rengti eksperimentinės elektronikos koncertus Kaune ir Vilniuje, vėliau, nuo 2011 m. jis ėmė juos organizuoti ir periferijoje – Jonavoje, Ukmergėje, Kėdainiuose.
2007 m. menininkas įkūrė elektroninės eksperimentinės lo-fi, drone, noise muzikos projektą „Bruzgynai“. Jo pavadinimas nurodo į atgrasią vietą, pilną augmenijos ir gyvūnijos, kurioje vyksta saviti procesai, o tam, kad čia patektum ir atrastum naujų dalykų, reikia įjungti valią. Išlaikydamas „Bruzgynų“ garso ir performanso estetiką 2014 m. pabaigoje Armantas Gečiauskas „peršoko“ į naują kūrybinį vardą – „Arma Agharta“. Be to, menininkas reiškiasi ir kitų projektų kontekste: dalyvauja Kauno eksperimentinio džiazo „Laisva Struktūra“ arba Ramūno Jaro grupių kūrybinėse veiklose, rengia pasirodymus kartu su Arturu Bumšteinu, įsitraukia į įvairias spontaniškas improvizacines kolaboracijas su Lietuvos bei užsienio muzikantais.
Armantas Gečiauskas aktyviai koncertuoja vietinėse ir užsienio teritorijose: nuo Novosibirsko iki Niujorko. Nuo 2011 m. jis aplankė didžiają dalį Europos šalių ir JAV. Savo performansus menininkas mėgsta pristatyti neįprastose vietose, kaip antai šaukštų fabrikas Latvijos provincijoje, laivas Hamburge, daugiaaukščio namo stogas Jaroslavlyje, Rusijoje. Tarp ryškių jo pasirodymų skirtinguose festivaliuose minėtini: „Sonic Circuits“ (JAV), „Cocart“ (Lenkija), „SOTU“ (Nyderlandai), „ExperiMENTAL“ (JAV), „Sound Around“ (Rusija), „Porin Juhlaviikot“ (Suomija) ir Lietuvos scenos renginiai, kaip antai „Speigas“, „Sūpynės“, „Mėnuo Juodaragis“, „STRcamp“, „Centras“, „Dezintegracija“, „Creature“, „Simbolis“.
|
|