Dūdmaišininkų Gvido Kovėros ir Todaro Kaškurėvičiaus sukurtas projektas, atgaivinantis užmirštą baltišką tradiciją. Labanoro dūda (dar kitaip vadinama dūdmaišiu, kūline su ūku, dūdragine, kūline dūda, murenka ir pan.) yra tradicinis lietuvių liaudies instrumentas. Saviti tokio tipo dūdmaišiai buvo paplitę jau XV-XVI amžiuje ne tik Lietuvoje, bet ir dabartinėje Vakarų Gudijos teritorijoje bei Latvijoje. Sprendžiant pagal tai, kiek dūdmaišis svarbus mituose ir senosiose apeigose, galima spręsti, kad jis plačiai naudotas ir ikikrikščioniškuoju laikotarpiu.
2005 metais abu muzikantai įrašė albumą "Tylos Labanoro", kurio kompozicijos įgrotos pagal išlikusius autentiškus baltiškų dūdmaišių pavyzdžius pagamintais instrumentais. Šiuolaikiško skambesio šiam albumui suteikia žymus džiazo atlikėjas saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Šis albumas yra dalis UNESCO remiamo projekto "Labanoro dūda", 2006 metais jis pristatytas keliais įspūdingais koncertais Lietuvos miestuose.
Abu kompaktinės plokštelės "Tylos Labonoro" idėjos autoriai taip pat groja Labanoro dūdomis su kitais kolektyvais. Gvidas Kovėra – "Keisto folkloro grupėje", be to, jis yra išleidęs indiškos-lietuviškos muzikos albumą kartu su Veronika Povilioniene bei grupe "Lyla". Baltarusis Todoras Kaškurėvičius ne tik groja dūdmaišiu, daugiau nei dešimt metų jis gamina šiuos instrumentus.
© Ugnius Liogė