Tai žinomos folkloro dainininkės, archeologės Daivos Urbanavičiūtės-Steponavičienės sceninis vardas, kuris daugeliui klausytojų asocijuojasi su dailiai modernizuota liaudies kūryba. Pseudonimą "Rugiaveidė" autorė pasirinko, ieškodama pavadinimo žolės, kuri prasikala pro akmenį. Lygiai taip pat šimtmečius saugota muzikinė-poetinė tradicija, atsikėlusi į miestą, Daivos muzikoje išsiskleidžia lyg gajus augalas, prasikalęs pro miesto grindinį. Postfolklorinė Rugiaveidės muzika savaip nuotaikinga, joje skambus ir švelnus atlikėjos balsas persipina su popmuzikos aranžuotėmis, šiuolaikiniais elektroniniais ritmais.
1993 m. Daiva Steponavičienė kartu su Lietuvos džiazo atlikėjais įdainavo Romo Lileikio ir Audriaus Balsio kompaktinę plokštelę "Kiaulės sakmė", vėliau kartu su kompozitoriumi Algirdu Klova sukūrė ir pristatė vieną įdomiausių projektų - mitologinių dainų programą "Mėnuo Saulužę vedė". 1994 m. Rugiaveidė įkūrė kūrybinio folkloro grupę "Sedula". Rugiaveidė viena ir su įvairiais meno kolektyvais aktyviai koncertuoja įvairiuose proginiuose renginiuose ir folkloro festivaliuose Lietuvoje, dažnai kviečiama ambasadų atstovauti šalies kultūrai užsienyje. Nuo 2006 m. ji yra senosios muzikos ir amatų šventės "Pilies festivalis" iniciatorė ir organizatorė.
Per dešimtį muzikavimo metų Rugiaveidė išleido keletą populiarių albumų, aranžuotų Arūno Baužio, tarp jų išsiskiria rinktinis CD "Aš pas savo giminėlę" (1999) bei CD "Pūtė vėjas ąžuolą" (2003). Atlikėjos dainų vaizdo klipai pelnė televizijos žiūrovų simpatijas ir prizus, jie nuolat rodomi pageidavimų programose. Naujausias dainininkės projektas - kartu su grupe "Sedula" įrašytas žiemos kalendorinio ciklo dainų albumas "Kalėdų rytą Saulė pražydo" (2006), kurį subtiliai aranžavo kompozitorius Audrius Balsys.
© Ugnus Liogė