Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Atalyja

Biografija

Profesionaliai atliekama "Atalyjos" muzika dailiai jungia folklorą, roką ir pasaulio muziką į vieną bendrą skambesį, jų kūryboje galima įžvelgti ir džiazroko, funky, indiškos muzikos bruožų. Grupės dainose greta archajiškos sutartinės skamba elektrinė gitara ar melancholiška fleita, netikėtai su klasikiniu smuiku, altu derinamos tradicinės kanklės, dūdmaišis ar dambrelis.

 

"Atalyja" susikūrė 1998 metais. Grupėje dalyvauja žinomi Lietuvos muzikantai - Gediminas Žilys, Ernest Jepifanov, Salvijus Žeimys, vokalistės Darutė Matulionytė, Gedimina Šalkauskaitė, Audronė Pociūtė, bei etnomuzikologai Eirimas Velička ir Rytis Ambrazevičius. Pirmasis grupės albumas "Atalyja", išleistas 2001 metais, daugeliui klausytojų tapo malonia pažintimi su modernia folkloro muzika. Po ketverių metų "Atalyja" išleido kompaktinę plokštelę "Močia", kuri dar labiau atskleidė turtingą kolektyvo skambesį ir savitą muzikinę filosofiją. Tai vienas solidžiausių įrašų šiuolaikinio baltiško folkloro istorijoje. 2010 metais "Atalyja" pristatė trečiąjį albumą "Saula riduolėla", kurio soliarinę tematiką atspindi ir šviesus, skaidrus, "ekologiškas" skambesys.

 

Sąjūdžio ir "Roko maršų" dvasioje užaugusi "Atalyja" nuolat dalyvauja daugelyje šiuolaikinės muzikos festivalių Baltijos šalyse ir folkloro projektuose užsienyje. Grupės kūriniai skamba įvairiuose meno projektuose, filmuose, teatro vaidinimuose.

 

© Ugnius Liogė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).