Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Donis

Biografija


Donis
Unikalus lietuviškas post-folklorinės muzikos projektas iš Klaipėdos, kurį įkūrė talentingas multiinstrumentininkas Donatas Bielkauskas. Šioje muzikoje itin savitai dera senasis baltiškas folkloras ir šiuolaikinės muzikos aranžuotės, apipintos autentiškų liaudies instrumentų melodijomis ir grakščia elektroninių garsų architektūra. Atrodytų, pati Lietuvos pajūrio dvasia randa atgarsį Donio kūrybos estetikoje - jo muzika visuomet gili, subtiliai išlaikyto ir didingo skambesio, kurį gyvais burtais paverčia romus etninių dermių prakilnumas ir šiluma.

 

Pradėjęs savo projektą 1994 metais, Donis pirmąjį albumą "Deinaina" įrašė 1998-aisiais. Kūrėjas mielai eksperimentuoja ir vis gausėjantį gerbėjų būrį stebino pirmykščio ambient garso klodais CD albumuose "Baltos Juodos Klajos" (2002), "Švilpiai" (2003), "Vacuum" (2004), konceptualiais avangardiniais projektais D.N.S. ir Wejdas. Bendradarbiaujant su apeiginio folkloro grupe "Kūlgrinda", gimė vienas įdomiausių kūrinių, žiemos Saulėgrįžos metui skirta kompaktinė plokštelė "Sotvaras" (2003).

 

Iškiliausiu Donio darbu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas albumas "Bite lingo", įrašytas su Rasa Serra ir ansambliu "Kuršių ainiai". 2006 m. išleistas CD buvo pripažintas vienu vertingiausių nacionalinės scenos produktų. Albumo dainos "Bite lingo" ir "An krantelio akmenėlis" garsino lietuvišką tradiciją keliuose solidžiuose modernaus folkloro rinkiniuose, žavėdamos klausytojus skaidriu skambesiu ir sakralinei muzikai artimu pojūčiu. 2007-aisiais pasirodė įsivaizduojamą Antikos dvasią perteikiantis CD "Alexandreia", o 2010-asiais karinės-istorinės tematikos tęsinys – CD "Kas tave šaukia...".

 

Originali ir įvairialypė Donio muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose ir kino filmuose, ji pristatyta daugelyje alternatyvių festivalių, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose.

 

© Ugnius Liogė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).