Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Liberte

Biografija

2002 m. pasirodžiusiame žymiame populiarizuotos muzikos rinkinyje "Folkšokas" dėmesį patraukė įdomi lietuvių liaudies dainos "Buva kiškelis" interpretacija. Jos autorė Anna Babuškina tuo metu buvo Vilniaus Konservatorijos studentė. Šį kūrinį pastebėjęs kino režisierius Ruslanas Korostenskis pasiūlė Annai parašyti muziką jo filmui "Tavo širdies šiluma". Pagrindine šio filmo garso takelio tema tapusi daina "Miegužio noriu" (iš Liudviko Rėzos dainų rinkinio) kartu buvo ir grupės "Liberte" pradžia.

 

6 muzikantų kolektyvą subūrusi Anna Babuškina stebina ne tik švelniu jaukumu gaubiančiomis folkloro interpretacijomis, bet ir panašios atmosferos autorinėmis dainomis. Grupės pavadinimas "Liberte" puikiai nusako muzikantų idėjas - groti ir improvizuoti laisvai, sklandžiai, novatoriškai. Kerinčio lygaus balso vilnyse plaukiantys pasteliniai kanklių, alto, smuikų, fleitų sąskambiai ir bosinės gitaros bei perkusijos ritmika "Liberte" muzikai suteikia ypatingo savitumo ir natūralumo. Kaip ir tarmiškai dainuojamose dainose vos girdimas, žavus Annos akcentas.

 

Grupė mielai dalyvauja įvairiuose festivaliuose. "Liberte" buvo pažymėti kaip vieni įdomiausių Lietuvoje vykusiuose šiuoklaikinės muzikos renginiuose - "Suklegos", "Mėnuo Juodaragis", "Vilko valanda", "Skara" ir kituose. 2010 metais pasirodė debiutinis albumas "Jau aušt aušružė".

 

© Ugnius Liogė

Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).