Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Skirmantas Sasnauskas

Biografija

Skirmantas Sasnauskas (g. 1961) - moderniojo džiazo atstovas, vienas reikšmingiausių Lietuvos etnodžiazo kūrėjų, universalus muzikas. Jo kūrybiniame akiratyje - įvairiausi stiliai: free, fusion, džiazo ir folkloro sintezė, džiazo ir akademinės muzikos lydiniai bei avangardiniai eksperimentai, taip pat ir tradicinis džiazas. Multiinstrumentininko Skirmanto Sasnausko arsenale be trombono yra ir senieji lietuvių liaudies instrumentai (kanklės, lamzdelis, ožragis, dūdmaišis); jis reiškiasi ir kaip vokalistas, dainuojantis tiek klasikinį, tiek eksperimentinį džiazą, neretai balsą traktuojantis instrumentiškai.

Vaikystėje Skirmantas Sasnauskas dainavo "Ąžuoliuko" chore, dvejus metus iš eilės tapo respublikinio konkurso "Dainų dainelė" nugalėtoju. Vėliau mokėsi groti trombonu, akordeonu, gitara. Nuo 1978 m. mokydamasis J. Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, pradėjo groti džiazą. Studijuodamas Lietuvos muzikos akademijoje subūrė džiazo trio, grojo Vladimiro Čekasino bigbende. Šalia studijų ir muzikavimo su džiazo atlikėjais, Sasnauskas domėjosi lietuvių liaudies muzika, pasirodydavo su populiariais folkloro kolektyvais "Intakas", "Vydraga", "Ūla". 1986 m. baigęs studijas, ėmė aktyviai reikštis Lietuvos džiazo scenoje: koncertavo su Petru Vyšniausku, tais pat metais subūrė savo kvartetą. 1992 m. už programą "Laumių sakmės", atliktą su savo kvartetu ir folkloro grupe "Vydraga", Skirmantas Sasnauskas pelnė Birštono džiazo festivalio Didįjį prizą. Įvairiuose jo suburtuose kolektyvuose kūrybiškai brendo ne vienas šiandien garsus Lietuvos džiazo muzikantas.

1992-1994 m. trombonininkas bendradarbiavo su estų avangardinio džiazo kvintetu "Tunnetusuksus", nuo 1994 m. - ansamblio "Ex tempore" narys. Dalyvavo radikaliuose Juozo Milašiaus projektuose, grojo duetu su Mieczysławu Litwińskiu, Danieliaus Praspaliauskio diksilende, Vladimiro Tarasovo "Lithuanian Art Orchestra"; šiuo metu bendradarbiauja su Dainiaus Pulausko grupe, yra LRT bigbendo solistas (nuo 1995 m.). Gastroliavo daugelyje Europos kraštų, su įvairiais kolektyvais grojo džiazo festivaliuose buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse, Bulgarijoje, Suomijoje, JAV, Meksikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Švedijoje.

Skirmantas Sasnauskas reiškiasi ir kaip kompozitorius - sukūrė muziką baletui "Arabiška naktis", spektakliams "Provincijos sonata" (pastatytas Panevėžio dramos teatre) ir "Šunų valsas" (pastatytas Šiaulių dramos teatre). 2004 m. už muziką šokio spektakliui "Nuskendęs slėnis" (choreografas Vytis Jankauskas) buvo apdovanotas Kultūros ministerijos įsteigtu Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimu.

Jis taip pat užsiima archyvinių įrašų restauravimu Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

 

© Jūratė Kučinskaitė

Įžanga
Biografija
Diskografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu [email protected]
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).