Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Veronika Povilionienė


Veronika Povilionienė - žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja, tapusi išskirtiniu nacionalinės kultūros simboliu. Iš Dzūkijos kilusi dainininkė paveldėjo tradiciją iš senųjų legendinių dainingojo krašto giesmininkų. Stiprus ir įtaigus Veronikos Povilionienės balsas itin išraiškingai atskleidžia dzūkiškų vienbalsių dainų melodiką, dermes bei intonacijas, protėvių pasaulio grožį ir būties autentiką. Greta gausių solinių pasirodymų ir įrašų dainininkė daug koncertuoja su folkloro ansambliu „Blezdinga“, indiškos muzikos kolektyvu „Lyla“. Ši atlikėja taip pat garsi projektais su džiazo ir akademinės muzikos kūrėjais: saksofonistu Petru Vyšniausku, kompozitoriais Vidmantu Bartuliu, Broniumi Kutavičiumi, kitais pripažintais menininkais, poetais, kino režisieriais. Dažnai liaudies dainas ji populiarina drąsiai ir novatoriškai, dainuodama su pop ir roko grupėmis. Vienas ryškiausių naujų Veronikos Povilionienės projektų - karinių-istorinių dainų, aranžuotų kompozitoriaus Giedriaus Svilainio, programa „Kada sūneliai sugrįš“, įrašyta su Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru.

Ugnius Liogė


Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Lietuvių liaudies dainos - Oi tu aglala, girios martela (1.41 mb)
Vakaro dainos - lopšinės - Vai, tu aglala (1.67 mb)
Dzūkų dainos - Čiulba ulba karvelėlis (karinė) (1.08 mb)
Kada sūneliai sugrįš - Sutartinė Mėtaujėla, mėtaujo (971.43 kb)
Kada sūneliai sugrįš - Maršas, rauda Vai, kad žinotau (1.19 mb)
Bitinėlio raga - O kap aš buvau (1.08 mb)
Bitinėlio raga - Vai aš paklausiau (946.19 kb)
VIDEO: Oi kieno rakteliai
muzika: Lyla / liaudies, atl.: Veronika Povilionienė, Gvidas Kovėra (ryla), Ernestas Jepifanovas (bansuri fleita), Žaneta Svabonaitė (smuikas, perkusija), Rytis Kamičaitis (tabla).

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).