Sekite naujienas:
English
LATGA-A | IAMIC 
 
   
  Titulinis > Folk / World / Country > Kompozitoriai / Atlikėjai
 
 
Klasikinė / Šiuolaikinė
Džiazas
Folk / World / Country
  Kompozitoriai / Atlikėjai
  Įrašai
  Kontaktai
Pop / Rock / Urban
Elektroninė
Senoji estrada

Mūsų adresas

Donis


Unikalus lietuviškas post-folklorinės muzikos projektas iš Klaipėdos, kurį įkūrė talentingas multiinstrumentininkas Donatas Bielkauskas. Šioje muzikoje itin savitai dera senasis baltiškas folkloras ir šiuolaikinės muzikos aranžuotės. Donio muzika gili, subtiliai išlaikyto ir didingo skambesio. Kūrėjas pasižymi polinkiu eksperimentuoti, vis gausėjantį gerbėjų būrį yra stebinęs pirmykščio ambient garso albumais („Baltos Juodos Klajos“, 2002, „Švilpiai“, 2003, „Vacuum“, 2004), konceptualiais avangardiniais projektais „D.N.S.“ ir „Wejdas“, bendradarbiavimu su apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ („Sotvaras“, 2003). Iškiliausiu Donio darbu tapo karinio-istorinio folkloro motyvais paremtas albumas „Bite lingo“ (2006), įrašytas su dainininke Rasa Serra ir ansambliu „Kuršių ainiai“. 2007-aisiais pasirodė įsivaizduojamą Antikos dvasią perteikiantis CD „Alexandreia“, o 2010-asiais karinės-istorinės tematikos tęsinys – CD „Kas tave šaukia...“. Originali ir įvairialypė Donio muzika skamba lietuvių režisierių teatro spektakliuose ir kino filmuose, ji gyvai pristatyta daugelyje alternatyvių festivalių, meno galerijose ir tarptautiniuose kultūros renginiuose.

Ugnius Liogė


Interneto svetainė:
www.donis.lt
http://www.myspace.com/donatasbielkauskas
Įžanga
Biografija
Įrašų leidiniai
Nuotraukos
Video
Kontaktai
Pavyzdžiai

Bars bars - Mergyte mano mylima (1.26 mb)
Bars bars - Močiute, širdele (1.32 mb)
Bars bars - Skrenda sakalas (1.64 mb)
Bars bars - Vidur lauko (2.42 mb)
Bite lingo - Bite lingo (1.36 mb)
Bite lingo - Oi tu varna (1.66 mb)
Bite lingo - Tai gražiai gieda lakštingalėlė (1.34 mb)
VIDEO: Žalio vario
muzika: Donis / liaudies, prodiuseris: Donis and Paulius Sluškonis, atl. Donatas Bielkauskas ir Rasa Serra.

© Muzikos informacijos ir leidybos centras, A. Mickevičiaus 29, 08117 Vilnius, tel: (8 5) 272 69 86. Siųskite klausimus / komentarus adresu info@mic.lt
Visos tekstų, nuotraukų, logotipų, muzikos, iliustracijų teisės yra saugomos įstatymų. Medžiagą galima naudoti autorių ir atlikėjų reklamos tikslais, tačiau būtina minėti autorių ir šaltinį, jei jie yra žinomi. Jei tokių nuorodų nėra, šaltinis yra Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC).